mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości BMW w Detroit

Nowości BMW w Detroit

Już w styczniu odbędą się największe i najważniejsze na amerykańskim rynku targi motoryzacyne w Detroit, które rozpoczynają jednocześnie nowy rok w całej branży motoryzacyjnej.

Nowości BMW w Detroit

Napęd na cztery koła xDrive pojawi się w dwóch wersjach silnikowych 525xi oraz 530xi. W porównaniu do tradycyjnych napędów 4x4 system xDrive działa znacznie szybciej, jeszcze zanim koła samochodu wpadną w poślizg. System rozdziela moc między obie osie w sposób optymalny, zapewniając tym samym autu bardzo dobrą przyczepność, stabilność i zwrotność.

Nowa rodzina benzynowych silników, rzędowych, sześciocylindrowych jest w porównaniu do poprzedników mocniejsza, bardziej oszczędna oraz znacznie lżejsza. Nowe silniki zastąpią trzy 6-cylindrowe jednostki o pojemnościach 2,2, 2,5 oraz 3,0 litra. Podstawowym silnikiem będzie jednostka w wersji 523i, zastępująca 2,2-litrowy silnik, która osiągnie moc 177 KM, maksymalny moment obrotowy 230 Nm oraz maksymalną prędkość 235 km/h. Drugą jednostką w serii będzie 2,5-litrowy silnik w wersji 525i osiągająca moc 218 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Maksymalna prędkość tej wersji wynosić będzie 245 km/h. Najmocniejsza jednostka, osiągająca 250 km/h, pojawi się w wersji 530i i dysponować będzie mocą 258 KM i maksymalnym momentem 300 Nm. Nowe silniki będą średnio spalać o 7% mniej paliwa niż poprzednie jednostki. Na amerykańskim rynku silniki te dostępne będą w wersjach 525i/525xi lub 530i/530xi oraz wersji 530xi Touring.

Seria 5 Touring zadebiutuje wogóle na rynku amerykańskim, początkowo w wersji 530xi. Oprócz typowej dla "piątki" charakterystyki auto to oferować będzie większą przestrzeń. Mierzący 4,84 m, będzie 38 mm dłuższy, 46 mm szerszy i 23 mm wyższy od poprzednika. Ponadto zwiększona zostanie także pojemność bagażnika o 90 l i wynosić będzie od 500 do 1.616 litrów w zależności od ustawienia tylnych siedzeń.

BMW M5 jest najmocniejszą wersją bazującą na serii 5. Dziesięciocylindrowy silnik o mocy 500 KM, w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów pozwala na przyspieszenie do setki w niecałe 5 sekund oraz na uzyskanie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Na koniec BMW prezentuje najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie paliwa wodorowego. Bazujący na serii 7 prototypowy model H2R pobił w tym roku dziewięć różnych rekordów prędkości. Dysponujący zmodyfikowanym dwunastocylindrowym silnikiem o pojemności sześciu litrów i mocy 285 KM rozwija maksymalną prędkość 302,4 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.