mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowości Nissana z Detroit

Nowości Nissana z Detroit

Podczas tegorocznej wystawy “North American International Auto Show” w Detroit Nissan zaprezentował modele Nissan Pathfinder, Nissan Frontier oraz koncepcyjny model Actic.

Nowości Nissana z Detroit

Nissan Pathfinder 2005

Zupełnie nowym modelem, który zadebiutował podczas tegorocznej wystawy “North American International Auto Show” w Detroit był Nissan Pathfinder 2005. Ten potężny, 7-osobowy SUV odznacza się zwiększoną przestrzenią wewnątrz – posiada trzy rzędy siedzeń. W modelu zastosowano 4.0-litrowy silnik o mocy ponad 250 KM. W standardzie montowana jest 5-stopniowa autmatyczna skrzynia biegów, której konstrukcja oparta jest na modelu Pathfinder Armada. Pathfinder dostępny jest z układem napędowym 4x2 lub 4x4 z systemem kontroli trakcji do jazdy w terenie.
Nowy Pathfinder ma wejść do sprzedaży w salonach dealerskich Nissana w Stanach Zjednoczonych jesienią 2004 roku.

Nissan Frontier King Cab oraz Frontier Crew Cab

W ślad za wprowadzonym niedawno do sprzedaży modelem Titan, Nissan prezentuje trzecią generację Nissana Frontier. Model ten, oferowany w wersjach nadwozia King Cab oraz Crew Cab, posiada kilka cech wspólnych z wielokrotnie nagradzanym Nissanem Titan. Należą do nich m.in. masywna stylizacja nadwozia oraz całostalowa rama typu skrzynkowego. Podobnie jak Titan, nowego Frontiera cechuje dobre przyspieszenie, łatwe prowadzenie oraz skuteczne hamowanie. Model ten odznacza się również wyjątkowymi możliwościami holowniczymi oraz terenowymi.

Nowością w modelu Frontier, oprócz zastosowanej platformy “F-Alpha” jest 4.0-litrowa jednostka V6 o mocy powyżej 250 KM. Nowy silnik należy do rodziny uznanych jednostek napędowych Nissana serii VQ, które zastosowane zostały w modelach 350Z, Maxima, Altima, Murano oraz Quest. Dostępny będzie również model King Cab z rzędowym, 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2,5 litra.
 
Frontier King Cab oraz Frontier Crew Cab mają trafić do sprzedaży w salonach dealerskich Nissana w Stanach Zjednoczonych zimą 2004 roku.

W dziedzinie bezpieczeństwa oba Nissany posiadają konstrukcję z przednimi i tylnymi strefami zgniotu, system poduszek powietrznych Nissan Advanced Air Bag System (AABS) (zawiera 2-stopniowe czołowe poduszki powietrzne, czujniki zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz czujnik obecności przedniego pasażera), 3-punktowe przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami naciągu, dostępne są dodatkowe boczne poduszki dla przednich siedzeń oraz zamontowane na dachu dodatkowe poduszki kurtynowe zabezpieczające w przypadku uderzenia bocznego lub przewrócenia na dach, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich siedzeń, włącznie ze środkowym miejscem 2 rzędu, oraz LATCH (Lower Anchors and Tethers for CHildren) system mocowania fotelika dziecięcego.

Nissan Actic

W Detroit Nissan zaprezentował również koncepcyjny samochód Actic, który zaprojektowany został przez centrum projektowe Nissan Design America znajdujące się w La Jolla w Kaliforni.

Samochód został zaprojektowany z myślą o dostosowaniu wnętrza do indywidualnych potrzeb właściciela. Dzięki możliwości modyfikacji wnętrza Actic doskonale sprawdzi się jako auto rodzinne, typowo miejskie, ale będzie też idealnym samochodem do podróży. Dodatkowo, osoby przewożące większe ilości bagażu wykorzystać mogą przyczepkę zaprojektowaną w podobnym stylu co samochód. Actic ma z założenia dostosować się do trybu życia współczesnych mieszkańców miast i spełnić ich oczekiwania.

Koncepcyjny Nissan Actic przypomina z zewnątrz kapsułę lub pocisk, ponieważ w jego formie dominuje srebrna, gładka powierzchnia nadwozia. Dość odważna stylizacja nadwozia charakteryzuje się dużym rozstawem osi oraz krótkimi zwisami przednim i tylnym. Do ciekawych rozwiązań zastosowanych w modelu należą szerokie drzwi, odsłaniające po otwarciu prawie cały bok Nissana Actic. Zrezygnowano ze słupka B, a drzwi boczne otwierają się jak w windzie - na dwie strony umożliwiając tym samym łatwy dostęp do wnętrza pojazdu.

Wnętrze jest bardzo przytulne ale też nowoczesne, dominuje tutaj zaawansowana technika. Ważnym elementem jest inteligentny kluczyk, który w istocie stanowi przenośny twardy dysk, gdzie zapisane są indywidualne preferencje kierowcy dotyczące rozwiązań IT oraz interface wnętrza. W modelu Actic znajduje się kilka monitorów, w tym ekran umieszczony na dachu. Wyświetlając na nim obraz, podróżujący samochodem mogą uzyskać efekt słonecznego nieba w miejsce zachmurzonego. Innowacją w Nissanie Actic są także zaprojektowane we współpracy z Michelin opony, które stanowią jedną całość z obręczami kół.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.