Nowości Pontiaca

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Pontiac wchodzący w skład General Motors prezentuje swoje dwa najnowsze modele. Są to sedan G6 oraz roadster Solstice.

Nowości Pontiaca

Premiera Pontiaca G6 odbyła się podczas trwającego właśnie salonu samochodowego NAIAS (North American International Auto Show) w Detroit. Pontiac G6 zastąpić ma model Grand Am, którego sprzedaż w ostatnich latach drastycznie spadła. O ile w 2000 roku sprzedano łącznie 214.923 sztuk tego modelu, to w ciągu 11 miesiący zeszłego roku liczba ta spadła do 142.098. G6 będzie produkowany na tej samej bazie co modele Opel Vectra, Saab 9-3 oraz Chevrolet Malibu.

W porównaniu do modelu Grand Am G6 będzie dysponował mocniejszymi silnikami. Dostępne będą dwa silniki V-6, na początku 3,5-litrowy o mocy 200 KM, później także 3,9-litrowy o mocy 240 KM w wersji GTP modelu. W modelu Grand Am najmocniejszy silnik miał tylko 175 KM. W modelu rocznikowym 2006 będzie także aluminiowy silnik 2,4-litrowy I4 o mocy 170 KM wzorowany na silniku poprzednika o mocy 140 KM. Unowocześniono także przekładnie, kierowca będzie miał do wyboru sześciobiegową ręczną skrzynię oraz automatyczną z trybem ręcznym.

Na początku G6 będzie tylko w wersji sedan, później także wersji coupe oraz cabrio.

Pontiac Solstice jest drugim modelem marki Pontiac zaprezentowanym w Detroit. Jako pojazd koncepcyjny został pokazany już w 2002 roku także w Detroit, do sprzedaży powinien trafić na jesień przyszłego roku.

Ten dwumiejscowy sportowy roadster został stworzony na platformie podłogowej firmy Kappa z napędem na tylną oś. Jako napęd służyć ma 2,4-litrowy, czterocylindrowy silnik DOHC o mocy 170 KM. W początkowej fazie produkcji Solstice będzie oferowany z pięciobiegową skrzynią biegów.

O sukcesie tego modelu może zadecydować bardzo przystępna cena, która ma nie przekraczać 20.000 USD.


Podobne wiadomości:

Koniec Pontiaca

Koniec Pontiaca

Aktualności 2010-11-02

Świetna replika Miury

Świetna replika Miury

Aktualności 2011-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
1 grudnia autostrady bez szlabanów
1 grudnia autostrady bez szlabanów
Ważne zmiany dla kierowców. Od 1 grudnia z państwowych autostrad znikną szlabany. Problem w tym, że e-Toll zamiast ułatwiać, komplikuje życie kierowcom. Z pomocą może jednak przyjść aplikacja Autopay.