mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Ford Fusion w Polsce

Nowy Ford Fusion w Polsce

Już w tym tygodniu do polskich salonów Autoryzowanych Dilerów Forda trafi całkowicie nowy Ford Fusion.

Nowy Ford Fusion w Polsce

W dniach 16-18 maja br. w salonach sprzedaży Forda odbyły się Dni Otwarte pod hasłem "Nowy Ford Fusion - Lepszy punkt widzenia".

Wprowadzany na rynek Ford Fusion łączy najlepsze cechy subkompaktowego auta typu hatchback z funkcjonalnością minivana i solidną konstrukcją oraz dominującą sylwetką samochodu terenowo-rekreacyjnego. W ten sposób tworzy nową kategorię tzw. uniwersalnego samochodu miejskiego. Nowy Ford Fusion uzupełnia gamę produktów wcześniej wprowadzonych w innych segmentach rynkowych. Dzięki temu firma Ford dokonała całkowitej wymiany modeli we wszystkich wielkoseryjnych segmentach rynku samochodów osobowych.

"Obserwowany obecnie sukces Forda w Polsce opiera się na konsekwentnej realizacji planu odbudowy pozycji firmy Ford w Polsce, którego jednym z elementów było dostosowanie naszej oferty do wymagań i oczekiwań klientów" powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp. z o.o. Cieszymy się, że już w tym tygodniu do polskich salonów Autoryzowanych Dilerów Forda trafi najnowsza nasza propozycja w segmencie B - Ford Fusion. Zdajemy sobie sprawę, że posiadanie nowoczesnej gamy małych samochodów jest bardzo ważnym elementem sukcesu na polskim rynku. Stąd nasze oczekiwania na dalsze powiększanie udziału rynkowego Forda - dodał Adam Kołodziejczyk.

Nowy Ford Fusion wyróżnia się na tle innych małych samochodów masywniejszą sylwetką, z wyżej umieszczoną pozycją kierowcy, dającą większą wygodę prowadzenia i znacznie lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Jednocześnie Ford Fusion zachowuje zwrotność i zwinność samochodu małego i jest przy tym niezwykle ekonomiczny w eksploatacji.

Ford Fusion dostępny jest z nadwoziem 5-drzwiowym, zaś gama silników obejmuje trzy jednostki - dwie benzynowe Duratec o pojemności 1.4 litra (80KM) i 1.6 litra (100KM) oraz nowoczesną turbodoładowaną diesla Duratorq TDCi o pojemności 1.4 litra (68KM).

Wprowadzeniu nowego Forda Fusion na rynek towarzyszyć będzie inauguracyjny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Ford Ubezpieczenia Samochodowe. W ramach tego pakietu klienci będą mogli ubezpieczyć samochód po stawce 4,5% lub 5,5% wartości samochodu, w specjalnym pakiecie TU Allianz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.