mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Nissan Presage w Japonii

Nowy Nissan Presage w Japonii

Gruntownie zrestylizowany model Presage wprowadzony zostanie na rynek Japonii 24 lipca 2003 roku.

Nowy Nissan Presage w Japonii

Gruntownie zrestylizowany model Presage wprowadzony zostanie na rynek Japonii 24 lipca 2003 roku. Ten funkcjonalny minivan cechuje duża przestrzeń ładunkowa, modyfikowalne wnętrze oraz praktyczny charakter.

Jedną z charakterystycznych cech nowego Presage jest łatwo modyfikowalny układ siedzeń. Trzeci ich rząd w prosty sposób może być schowany pod podłogą tworząc dużą przestrzeń bagażową. Siedzenie w drugim rzędzie po stronie pasażera wyposażono w zdalnie sterowany mechanizm umożliwiający przesunięcie siedzenia do przodu przy jednoczesnym pochyleniu oparcia fotela, dzięki czemu łatwiej jest dotrzeć na tył samochodu. Siedzenie w drugim rzędzie przesuwa się również na boki, co pozwala na utworzenie kanapy dla trzech osób. Dostęp do wnętrza samochodu ułatwiają także szerokie boczne drzwi przesuwne.

Model Presage odznacza się największą w klasie długością wnętrza, która wynosi 2 995 mm przy całkowitej długości pojazdu wynoszącej 4 840 mm. Samochód pomieścić może 6 osób przy dużej przestrzeni ładunkowej. Dostęp do niej ułatwia niska podłoga umożliwiająca wygodny załadunek i rozładunek samochodu.

Silnik QR25DE odznacza się znacznym momentem obrotowym w zakresie predkości osiąganej podczas codziennej jazdy. Silnik VQ35DE współpracuje ze skrzynią o ciągłej zmianie przełożenia „X-TRONIC CVT”. Zapewnia on doskonałe własności trakcyjne przy niskim zużyciu paliwa.

Specjalne amortyzatory zastosowane w zawieszeniu przednim służą do poprawy styku opona – nawierzchnia poprzez redukcję drgań pochodzących od drogi i przenoszonych na układ napędowy. Z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe. Rozwiązania zastosowane w zawieszeniu umożliwiają pewne prowadzenie oraz dużą stabilnośc auta. Presage zbudowano na platformie FF-L (Front engine, Front drive, Large), którą wykorzystano także w modelu Teana.

Modele wyposażone w 2,5–litrowy silnik współpracują z automatycznie sterowanym napędem czterech kół (Auto Control 4WD), który zapewnia znakomite parametry trakcyjne, przyczynia się do poprawy ekonomii ze względu na małe wymiary i masę.

Modele wyposażone w 3,5-litrowy silnik posiadają system All-Mode 4x4, który zapewnia stabilność nawet na pokrytej śniegiem, śliskiej nawierzchni.

Presage to model, w którym zastosowano wiele praktycznych rozwiązań ułatwiających korzystanie z samochodu. Jako pierwszy model w swojej klasie, Presage posiada otwieraną szybę pokrywy tylnej. Model posiada również monitor boczny, dzięki któremu uzyskuje się podgląd lewej części pojazdu ułatwiający kierowcy manewrowanie samochodem. Presage wyposażony jest także w inteligentny kluczyk w formie karty, który otwiera i zamyka drzwi, szybę pokrywy tylnej, uruchamia silnik oraz zawiera funkcję immobilizera.

Wszystkie modele dostępne są z opcjonalnym systemem bocznych kurtyn powietrznych (SRS), które zapewniają bezpieczeństwo również pasażerom trzeciego rzędu siedzeń. System aktywnych zagłówków przednich siedzeń jest elementem wyposażenia wersji standardowej

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.