mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy Seat Cupra

Nowy Seat Cupra

Nowa Cupra GT – najbardziej sportowy wizerunek

Nowy Seat Cupra

Jako światową premierę podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Barcelonie SEAT zaprezentował swój spektakularny samochód Cupra GT. Jest to prototyp skonstruowany wyłącznie na tor wyścigowy, a jego ostateczna wersja może zadebiutować jeszcze w tym sezonie w ramach wyścigów Spanish GT Series.

Prototyp ten zawiera cechy stylistyki samochodów koncepcyjnych Salsa i Tango, stanowiąc odzwierciedlenie wizerunku przyszłych modeli marki SEAT. Zgodnie z firmowym hasłem „SEAT auto emoción’, przyszłe modele będą nadal konstruowane i budowane z zachowaniem ekspresyjnego wzornictwa i innowacyjnego, sportowego charakteru.

Model Cupra GT, skonstruowany przez SEAT Sport i nowe Centrum Projektowe SEAT-a w Sitges, jest napędzany silnikiem V6 twin turbo pochodzącym z Audi, wytwarzającym ponad 500 KM mocy. Silnik ten jest usytuowany centralnie z tyłu a napęd jest przenoszony na tylne koła przez sprawną sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów.

Cupra GT będzie produkowany na zamówienie. Jest on przeznaczony dla klientów SEAT Sport uczestniczących w zawodach, zespołów wyścigowych i technicznej obsłudze wyścigów specjalnie do jazdy na torze wyścigowym.

Nowy León Cupra R – teraz z silnikiem o mocy 225 KM

Kolejną światową premierą na stoisku SEAT-a jest prezentacja nowego modelu León Cupra R, który jest teraz wyposażony w silnik 1.8 20VT o mocy 225 KM (165 kW). Jest to najsilniejszy i najszybszy produkowany seryjnie model SEAT-a, osiągający prędkość maksymalną powyżej 240 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 7 sekund.

Wraz ze zmodernizowanym modelem León Cupra R hiszpańska publiczność po raz pierwszy będzie miała okazję obejrzeć prototyp przyszłej Ibizy Cupra R. Ibiza Cupra R jest pierwszym samochodem marki SEAT w wersji Cupra, dostępnym z dwoma silnikami do wyboru: będzie to silnik benzynowy 1.8 20 VT i 1.9 TDi Diesel, każdy z nich o mocy powyżej 150 KM.

Inne nowości to León i Toledo w wersji z silnikiem TDi o mocy 130 KM oraz Ibiza i Córdoba z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 l i mocy 115 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.