mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowy minivan Lancii

Nowy minivan Lancii

Lancia Musa, model który zadebiutował w tym roku na targach motoryzacyjnych w Genewie, w drugiej połowie roku trafi do sprzedaży.

Nowy minivan Lancii

Ciekawym rozwiązaniem jest przeszklony, dwuczęściowy dach panoramiczny. Jedną z części można otworzyć, a obie zasłonić specjalnymi roletami. Przy odsłoniętych roletach, 70% powierzchni dachu stanowi część przeszklona.

Nowa Lancia oferowana będzie z trzema silnikami. Jedynym benzynowym będzie silnik Fire 1,4 16v o mocy 95 KM i maksymalnym momencie obrotowym 128 Nm. Maksymalna prędkość wynosi 175 km/h, a spalanie w cyklu mieszanym 6,6 l/100 km. Silnik wysokoprężny 1,3 16v Multijet osiąga moc 70 KM oraz maksymalny moment obrotowy 180 Nm. Może rozpędzić się do 159 km/h, a zużycie paliwa plasuje się na poziomie nieco powyżej 5 litrów na setkę. Najmocniejszym silnikiem jest 1,9 Multijet o mocy 100 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm. Przy spalaniu 5,5 l/100 km auto może osiągnąć maksymalnie 179 km/h.

Wszystkie wersje silnikowe współgrają z pięciobiegową skrzynią biegów, w opcji znajduje się skrzynia D.F.N. - półautomatyczna skrzynia sekwencyjna.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.