mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Octavia kombi na naszym rynku w marcu

Octavia kombi na naszym rynku w marcu

Debiutująca podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu Skoda Octavia Combi zebrała sporo pochlebnych recenzji. Polscy kierowcy o jej zaletach będą mogli przekonać się dopiero w marcu 2005 r.

Octavia kombi na naszym rynku w marcu

Nowa Skoda Octavia Combi została zmieniona pod każdym względem. Oferując zupełnie nowe rozwiązania, samochód zachował wszystkie zalety poprzedniego modelu. Nowa Skoda Octavia Combi to przede wszystkim ogromna przestrzeń bagażowa – pojemność bagażnika wynosi 580 l (po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1.620 l) oraz charakterystyczna, elegancka linia nadwozia. Przestronne i wnętrze wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, co ma duży wpływ na komfort jazdy. Samochód posiada korzystną relację ceny do wartości auta, co zawsze było wyróżnikiem dla koncernu z Mlada Boleslav. Nowa Skoda Octavia Combi jest dowodem na to, że auto tego typu może przyciągać uwagę swoim dynamicznym, eleganckim wyglądem i jednocześnie spełniać wszystkie oczekiwania odnoszące się do tej wersji nadwoziowej – być funkcjonalne i niezawodne.

Dominującym elementem przedniej części pojazdu jest wlot powietrza z charakterystycznym logo Skody. Tradycyjnie przetłoczenia na masce samochodu "wychodzą" z logo oraz wlotu powietrza samochodu i układają się w kształt litery V. Reflektory nachodzą lekko na boki nadwozia, co wizualnie poszerza auto. Widać to najbardziej, gdy są włączone. Światła przeciwmgielne umieszczone są w zderzaku. Mocną sylwetkę auta podkreśla też boczna listwa biegnąca od reflektorów do tylnych świateł. Boczne kierunkowskazy zostały zintegrowane z lusterkami bocznymi.

Oryginalnymi elementami, które odróżniają nową Skodę Octavia Combi od innych samochodów są nowo zaprojektowane słupki. Ich zaokrąglone krawędzie w dolnej części bocznych okien podkreślają solidną sylwetkę auta. W porównaniu z poprzednim modelem, słupek D samochodu jest teraz bardziej pochyły. Aerodynamiczna tylna część auta oraz lampy – razem tworzące literę D - sprawiają, że auto może się podobać. Kierunkowskazy i światła cofania zostały zaprojektowane w ten sposób, by były widoczne pod każdym kątem. Ponadto biała część tylnego światła wraz z kierunkowskazem i światłem cofania jest podzielona pionowo. Zewnętrzna powierzchnia zawiera kierunkowskaz, natomiast wewnętrzna – światła cofania. Tylne światła nowej Skody Octavia Combi posiadają kształt litery C – co jest charakterystyczne dla najnowszych modeli Skody.

W momencie wprowadzenia na rynek Octavia w wersji kombi dostępna będzie z sześcioma silnikami, tymi samymi, jak w bazowej wersji nowej Octavii. Cztery jednostki benzynowe to: 1,4 MPI, 1,6 MPI, 1,6 FSI oraz 2,0 FSI i dwa diesle 1,9 TDI-PD oraz 2,0 TDI-PD. Identyczna będzie również oferta skrzyń biegów. Obok standardowych pięcio- i sześciobiegowych przekładni znajdzie się także skrzynia automatyczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.