mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Opel Astra GTC

Opel Astra GTC

Po wersjach pięcodrzwiowej oraz kombi przyszedł czas na trzydrzwiową wersję Opla Astry najnowszej trzeciej generacji.

Opel Astra GTC

Wygląd Astry GTC sprawia wrażenie bardzo dynamicznego auta. Od wersji pięciodrzwiowej jest o 39 mm dłuższa (4.288 mm), ale 47 mm niższa (1.438 mm), bez zmian pozostaje rozstaw osi (2,61 m). Wyróżnia się designem, obejmującym sportowe proporcje, krótkie zwisy, wyraźnie zarysowane tylne światła i bardzo wyraziste wykończenie przodu i tyłu. Charakterystyczna krzywizna dachu i opadające do dołu tylne okna boczne tworzą wyjątkowo zwarty profil. Szerokie, mocne błotniki podkreślają wrażenie solidności karoserii, obniżonej o około 15 mm w porównaniu do wersji pięciodrzwiowej.

Nie zmniejszona została użyteczność auta. Bagażnik ma taką samą pojemność jak wersja pięciodrzwiowa (350 l). Tylne siedzenia dzielone są w stosunku 60:40, opcjonalnie 40:20:40. Wewnątrz pasażerowie nie mogą narzekać na brak miejsca. Mimo mniejszej o 47 mm wysokości, wewnątrz kabiny, dzięki niżej osadzonym fotelom, jest tylko o 12 mm niżej.

Dynamiczny wygląd nowej Astry GTC przekłada się na doskonałe osiągi dzięki systemowi interaktywnego zawieszenia IDS z układem ESPPlus oraz dostępnemu opcjonalnie zawieszeniu adaptacyjnemu IDSPlus z systemem kontroli amortyzacji (CDC). Ponadto kierowca wersji GTC może jednym przełącznikiem (SportSwitch) aktywować sportowy tryb jazdy, obejmujący twardsze ustawienie amortyzatorów oraz szybsze reakcje pedału gazu i układu kierowniczego. W momencie rozpoczęcia sprzedaży Astra GTC dostępna będzie z jednym z pięciu silników benzynowych lub trzech wysokoprężnych o mocy od 90 do 200 KM.

Na targach w Paryżu pojawi się także typowo sportowa wersja OPC Astry, osiągająca moc od 240 do 250 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.