mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Opel Astra V - są już zdjęcia

Opel Astra V - są już zdjęcia

Opel nie bawił się w ciuciubabkę ze swoimi fanami i na ponad 3 miesiące przed oficjalną premierą nowej Astry na targach we Frankfurcie zdradził jej wygląd.

Opel Astra V - są już zdjęcia
Skończyła się już chyba era nadmuchiwania kolejnych generacji modeli, czego efektem były coraz większe rozmiary zewnętrzne nowych aut. Nowy Opel Astra będzie mierzył 4,37 m długości, czyli będzie krótszy od swojego poprzednika o 5 cm. Będzie też niższy o 2,6 cm, co oznacza, że w dowodzie będzie miał wpisany wzrost 1,46 m. Wraz ze zmniejszeniem rozmiarów zewnętrznych projektanci nowej Astry lepiej ją dopracowali pod kątem aerodynamicznym, uzyskując współczynnik oporu powietrza poniżej wartości 0,3.

W zależności od wersji silnikowej i wyposażeniowej nowy kompakt Opla będzie lżejszy od swojego poprzednika od 120 do nawet 200 kilogramów. Wpływ na to, poza skróceniem długości i wysokości, miało zastosowanie lżejszych materiałów. Mniej ważą niemal wszystkie główne elementy konstrukcyjne i podzespoły nowej Astry.

Mimo mniejszych gabarytów zewnętrznych i krótszego o 2 cm rozstawu osi udało się wygospodarować więcej miejsca w kabinie. Zwiększyła się odległość przednich foteli od kanapy, co razem z nowymi tylnymi siedzeniami zaowocowało dodatkowymi 35 mm miejsca na nogi.


Gama silników dostępnych w nowej Astrze będzie oferować moc od 95 do 200 koni mechanicznych. Na samym końcu stawki jest 1,6-litrowy diesel CDTI o mocy właśnie 95 KM, oferta jednostek benzynowych zaczyna się od litrowego silnika z turbodoładowaniem o mocy 105 KM. Topowym silnikiem będzie jednostka 1.4 Turbo, zaś ciekawą nowością będzie, pochodzący z tej samej rodziny silników, trzycylindrowy diesel o mocy 145 KM z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 250 Nm.

Opel Astra piątej generacji będzie oferować bardzo długą listę przydatnych i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym podróż będzie nie tylko dużo bezpieczniejsza, ale i komfortowa. Oficjalna premiera Opla Astry V będzie miała miejsce na wrześniowej wystawie samochodowej we Frankfurcie, zaś chwilę potem model ten wyjedzie na drogi w pierwszych krajach Starego Kontynentu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 66 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel wskrzesza Astrę GSi?

auto motor i sport 2015-07-20

„OPC” wyparło „GSi” z nomenklatury Opla. Wraz z nową Astrą zapomniane nazewnictwo zostanie wskrzeszone. Astra GSi chowa się pod kamuflażem. 

Opel Corsa OPC: Na ostro

auto motor i sport 2015-08-02

Twarda, głośna i zaskakująco szybka – Opel Corsa OPC chce rządzić w światku małych hot hatchy. Zobacz, jak jej to wychodzi.

Komentuj:

~popis 2015-07-06

Ooo kolejne auto roku chyba nadchodzi. Opel robi coraz ładniejsze auta, co zapoczatkowała Insignia. Brawo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.