1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Oto nowy Opel Mokka, zaprezentowany w drugiej generacji, dostępnej zarówno z napędem elektrycznym, jak i tradycyjnymi silnikami.

Opel Mokka – nowa generacja SUV-a

Mimo nieco dłuższego rozstawu osi (+2 mm), nowa Mokka jest o 12,5 cm krótsza od poprzedniej generacji, a jednocześnie oferuje pięciu pasażerom podobną przestrzeń ładunkową do 350 litrów w przedziale bagażowym. Jej całkowita długość, wynosząca zaledwie 4,15 metra, sprawia, że jest nią bardzo łatwo manewrować oraz parkować w mieście i terenach podmiejskich.

Nowa Mokka wyróżnia się jako pierwszy model, którego wygląd przodu reprezentuje przyszłą stylistykę marki Opel Vizor i który posiada w pełni cyfrowy kokpit nowej generacji Opel Pure Panel. Ten drugi oznacza brak analogowych wyświetlaczy, czy fantazyjnych, bezużytecznych, dekoracyjnych animacji.

Użytkowanie ma być proste i przejrzyste, a przekazywane informacje koncentrować się na tym, co naprawdę jest potrzebne. Poziomo rozciągnięta tablica rozdzielcza integruje dwa panoramiczne wyświetlacze - ten na wprost kierowcy ma rozmiar do 12 cali.

Opel Mokka – silniki i napęd

Po raz pierwszy w historii Opla, nowa Mokka będzie dostępna od pierwszego dnia w wersji w pełni elektrycznej. Silnik elektryczny oferuje moc 100 kW (136 KM) i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest dostępny od razu po uruchomieniu.

Kierowcy mogą wybierać pomiędzy trzema trybami jazdy – Normal, Eco i Sport – w zależności od swoich preferencji. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 150 km/h, co pozwala zachować energię zgromadzoną w akumulatorze o pojemności 50 kWh oraz zasięg.

Standardowym wyposażeniem jest system szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW DC, który umożliwia naładowanie 80% akumulatora w zaledwie 30 minut. Opel Mokka-e ma zasięg w pełni elektryczny wynoszący w trybie Normal do 322 km, zgodnie z WLTP, natomiast tryb Eco wspomaga kierowcę w osiągnięciu maksymalnego możliwego zasięgu.

Niezależnie od tego, czy jest to ładowarka Wall Box, stacja szybkiego ładowania, czy też kabel pozwalający na ładowanie z domowego gniazdka elektrycznego: nowa Mokka-e jest gotowa do wszystkich opcji ładowania, od jednofazowego do trójfazowego o mocy 11 kW. Mokka-e posiada również ośmioletnią gwarancję na akumulator.

Nowa generacja będzie również oferowana z silnikami Diesla i benzynowymi.

Opel Mokka – nowy wygląd przodu i kokpitu

Mokka drugiej generacji znów nazywa się po prostu Mokka, tak jak podczas swojego debiutu w 2012 roku. Jest również pierwszym modelem, który prezentuje nową stylistykę przodu Opla – Opel Vizor.

Rozciągający się na całą przednią część pojazdu pod maską, Opel Vizor jest eleganckim modułem, który kryje pod eleganckim pasem opcjonalne reflektory matrycowe IntelliLux LED oraz diodowe światła do jazdy dziennej.

Duch prostoty jest kontynuowany we wnętrzu, gdzie punktem odniesienia jest Pure Panel. Dwa szerokie ekrany o przekątnej do 10 i 12 cali, z centralnym ekranem odchylonym w stronę kierowcy, dostarczają najważniejszych informacji dla kierowcy, podczas gdy wszystkie drażniące bodźce wzrokowe są nieobecne. Również konsola środkowa została uporządkowana.

Nowa Mokka będzie dostępna w sprzedaży od późnego lata 2020 roku, a w salonach dealerskich pojawi się na początku 2021 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Mokka
Opel Mokka
Cena podstawowa już od: 89 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów energii

Toyota wchodzi na rynek domowych magazynów...

Technika 2022-06-14

Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w samochodach elektrycznych?

Jak ograniczyć zmniejszenie zasięgu w...

Serwis auta 2022-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!