mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Opel w Genewie

Opel w Genewie

Trzy światowe premiery Opla podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego

Opel w Genewie

Opel kontynuuje ofensywę modelową trzema swymi premierami, jak również licznymi nowościami, debiutującymi w trakcie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie (6 – 16 marca 2003). Największą atrakcją stoiska Opla jest Signum, nowy model przekraczający granice tradycyjnych definicji, tworzący nowy segment rynku - “Klasę Signum.” Ten nowatorski pojazd o długim rozstawie osi łączy w sobie elegancję z doskonałą dynamiką jazdy, ogromną elastycznością aranżacji wnętrza i wysokim poziomem komfortu.

Nowy Speedster Turbo, również mający swoją premierę w Genewie, to dynamizm i przyjemność prowadzeni. Dwulitrowy silnik ECOTEC turbo o mocy 147 kW (200 KM) czyni z niego wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla entuzjastów szybkiej jazdy sportowej. Samochód ten rozpędza się od 0 do 100 km/h zaledwie w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 243 km/h.

Trzecią premiera Opla jest samochód koncepcyjny GTC Genčve (Gran Turismo Compact). Pojazd ten odzwierciedla dynamikę nowych konstrukcji Opla i obrazuje filozofię marki, której echa odnajdziemy w przyszłych modelach. Ten sportowy sedan (długość/szerokość/wysokość: 4,349/1,773/1,352 m) charakteryzuje się obniżona sylwetką i łukowatym dachem, co nadaje mu odpowiedni wygląd, podkreślony

19-calowymi felgami aluminiowymi. Inne detale Opla GTC Genčve to miedzy innymi trójwymiarowe reflektory z przodu i z tyłu, których powierzchnia przypomina wyglądem szlifowany diament. Opel GTC Geneve ma przyciemniony, przezroczysty dach, rozciągający się od przedniej do tylnej szyby. GTC może pomieścić w komfortowych warunkach czterech pasażerów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.