mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ósma generacja Civica

Ósma generacja Civica

Na rozpoczętych w zeszłym tygodniu targach motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowana została już ósma generacja Hondy Civic w wersji 5-drzwiowego hatchbacka.

Ósma generacja Civica

Nowy Civic jest jeszcze autem koncepcyjnym, ale jak zastrzegają producenci, jego wygląd w wersji produkcyjnej nie będzie już zbytnio odbiegał od zaprezentowanej obecnie. Ostateczna wersja nowego modelu zaprezentowana zostanie we wrześniu podczas wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie, a na drogi auto to wyjedzie z początkiem przyszłego roku.

Nowy Civic zaprojektowany został, by cieszyć wzrok, a także, by kierowca miał zapewnioną maksymalną przyjemność z jazdy. Sportowy charakter został podkreślony przez obniżoną i poszerzoną zarazem sylwetkę oraz sporą gamę mocnych silników, w tym również silnik diesel 2,2 i-CTDi.

Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, nowy Civic ma być liderem w swojej klasie, pod względem zastosowanego wyposażenia. Już w wyposażeniu standardowym każdej wersji znajdą się m.in. kurtyny powietrzne oraz system Vehicle Stability Assist.

Nowa generacja Civica produkowana będzie wyłącznie w angielskiej fabryce Hondy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.