mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowa Kia Magentis

Oto nowa Kia Magentis

Na nieco ponad dwa tygodnie przed światową premierą na wystawie samochodowej w Nowym Jorku Kia zdradziła, jak będzie wyglądać nowa generacja modelu Magentis.

Oto nowa Kia Magentis
Nowa Kia Magentis, występująca na niektórych rynkach także pod nazwą Optima, to przede wszystkim całkowicie zmienione oblicze. Z auta, które raczej miało dość stonowaną sylwetkę, powstał model, który również i swoim wyglądem będzie przyciągał uwagę na ulicach.

Zbliżoną trochę do aut typu coupe, dłuższą i bardziej przysadzistą sylwetkę nowego Magentisa, stworzoną przez Petera Schreyera, naczelnego projektanta-stylistę Kia Motors, akcentuje chromowany łuk biegnący od słupka A do C. Ten ciekawy motyw stylizacyjny wizualnie obniża bryłę samochodu i podkreśla proporcje "cab-backwards" – odsunięcia kabiny ku tyłowi nadwozia. Spadzisty zarys dachu, wyrazista linia okien, obniżona kabina oraz wydłużony rozstaw osi w połączeniu z szerokimi nadkolami tworzą bryłę, której nie można odmówić dynamicznego charakteru. Całości dopełnia dobrze już znany z innych modeli Kii grill chłodnicy.

Choć na razie jeszcze dość skrzętnie skrywane, to również wnętrze nowego Magentisa ma stanowić zapowiedź zupełnie innego kierunku designu i jakości wykończenia. Według zapowiedzi kabina pasażerska ma być bardziej "inteligentna" i ergonomiczna, a także odznaczać się wiodącym w tej klasie pojazdów wyposażeniem w zakresie bezpieczeństwa i luksusu.

Więcej szczegółów, przede wszystkim technicznych, poznamy dopiero 1 kwietnia br. podczas oficjalnej prezentacji nowego Magentisa. Nie ma co się jednak za bardzo napalać na zakup nowej Kii. W Europie auto to pojawi się bowiem dopiero mniej więcej za rok.

Podobne wiadomości:

Kia Magentis na nowo!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Do MAT 2010-07-07

No cóż o gustach się ponoc nie dyskutuje, ale jednak Twój wybór automobilu Dacia jest porażający.

~Alo 2010-04-15

Straszna Kiła

~tak tak 2010-03-16

a jak by sie okazja trafila zeby takie cacko miec , to byscie sie rzucili

~ZXZ 2010-03-16

Nie do końca mi się podoba, ale nie jest źle. Jednak to korea, a to oznacza przeciętność do kwadratu

~Kazio 2010-03-15

Wygląda nie najgorzej, ale jak zwykle LICZĄ SIĘ SZCZEGÓŁY, a w tym Koreańce to wciąż IV-ta lub V-ta liga. Do Renault Laguny, Peugeota 407, Citroena C5, Fiata Cromy czy Skody Superb jeszcze daleka droga....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
W 2018 roku z tyskiej fabryki wyjechało niemal o 10 tys. więcej aut niż rok wcześniej. FCA Poland podsumowuje 2018 rok.