mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Oto nowy Saab!

Oto nowy Saab!

Wczoraj w Trollhattan na nowo wystartowała produkcja Saaba! Szwedzi pod skrzydłami przedsiębiorstwa chińsko-japońsko-szwedzkiego o nazwie National Electric Vehicle Sweden AB (NEVS) będą montować model 9-3 Aero Sedan.

Oto nowy Saab!
Auto, które zostało wskrzeszone i przygotowane do ponownej walki na rynku jest praktycznie tym samym modelem, którego produkcję zamknięto w 2011 roku. Nowego 9-3 poznamy przede wszystkim po logo umieszczonym na masce, które jest pozbawione charakterystycznej głowy gryfa. NEVS nie dogadał się z firmą Saab z branży lotniczej oraz drugim właścicielem prawa do logo, firmy produkującej części. Tym samy nie uzyskał zgody na użycie logo.

Saab 9-3 Aero Sedan jest wyposażony w dwulitrowy silnik turbodoładowany, który generuje moc 220 KM. Sprzedaż obecnie jest przygotowana na rynek chiński, ale dziś wystartowała również w Szwecji. Na tamtejszym rynku auto z manualną skrzynią kosztuje od 279 000 koron szwedzkich, czyli ok. 132 złotych. Wersja z automatyczną przekładnią jest o 10 tys. SEK droższa.

Wiosną 2014 roku NEVS zamierza pokazać światu elektryczną wersję modelu 9-3, której głównym celem będzie rynek amerykański. Firma zdradza, że już otrzymała 200 zamówień na pilotażową edycję tego modelu.Wielu zapewne dalej w to nie wierzy, wielu nie wróży długiej przyszłości dla nowego-starego Saaba. Czas pokaże. Miejmy jednak nadzieję, że nie jest to fanaberia Chińczyków, a poważne przetarcie szlaków do odrodzenia znakomitej marki Saab.

Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.