1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Oto "terenowe"... Mini!

Oto "terenowe"... Mini!

Moda czy raczej potrzeba rynku sprawia, że coraz więcej koncernów samochodowych wkracza w segmenty, które do tej pory omijały z daleka. Tak też postępuje należąca do BMW marka Mini, która na wystawie w Genewie zaprezentuje czwarty już model w swojej gamie o nazwie Countryman.

Oto
Mini Countryman (na niektórych rynkach auto może przybrać inną nazwę) to przedstawiciel segmentu miejskich crossoverów, który najlepiej będzie się czuł mimo wszystko w miejskiej dżungli, ale który też w razie potrzeby będzie mógł się zapuścić w mniej dostępne tereny. A to do tej pory było raczej nie do pomyślenia w przypadku modeli tej brytyjskiej marki.

Countryman będzie pierwszym modelem Mini z czterema drzwiami. Będzie też największym w obecnie dostępnej gamie modelowej. Oprócz tego będzie dostępny z napędem na 4 koła. Poza tymi cechami charakterystycznymi Mini Countryman będzie mieć sporo wspólnego ze swymi starszymi, choć mniejszymi braćmi. Podobna sylwetka, jakość wykończenia wnętrza, dostępne jednostki oraz to co zawsze stanowiło o sile aut tej marki, czyli właściwości jezdne.

Co ciekawe, wnętrze modelu Countryman może być w zależności od naszych potrzeb cztero- bądź pięciomiejscowe. Możemy zamówić, bez żadnych dopłat, albo dwa niezależne fotele, albo trzymiejscową kanapę. Oba rozwiązania pozwolą na pewną możliwość konfiguracji tylnych siedzeń. Są one przesuwane, a oparcia mogą być pochylane. Dzięki temu pojemność bagażnika wynosi od 350 do 1.170 litrów.

Mini Countryman oferowany będzie w pięciu wersjach silnikowych - trzech benzynowych oraz dwóch wysokoprężnych. Najmniej koni, bo tylko 90, znajdzie się w wersji Mini One D Countryman. Topowa wersja - Mini Cooper S Countryman - dysponować będzie zaś ponad dwukrotnie większą dawką mocy (184 KM). Standardowo silniki współpracować będą z sześciobiegową skrzynią manualną, jednak do wyboru będzie także sześciostopniowy automat. Ponadto na wyposażeniu wszystkich wersji znajdą się m.in. system Start&Stop oraz wskaźnik optymalnego biegu.

Jako opcjonalne wyposażenie wersji Cooper S Countryman i Cooper D Countryman dostępny będzie napęd na wszystkie koła ALL4. W zależności od warunków drogowych na tylne koła trafiać będzie od 50 do 100% momentu obrotowego.

Oficjalna światowa premiera modelu Mini Countryman odbędzie się już na początku marca na wystawie w Genewie. Na przełomie wiosny i lata auto powinno pojawić się w sprzedaży na pierwszych rynkach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 105 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.

Podobne wiadomości:

TOP 5: kompakty klasy premium

TOP 5: kompakty klasy premium

Samochody luksusowe 2019-11-21

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

aaa 2010-01-20

Fajnie, ale ja jak zwykle przypomnę wspaniały projekt mini cooper S 4WD. Stworzono nawet kilka egzemplarzy próbnych. Auto było genialne, prowadziło się lepiej niż zwykłe mini, a napęd rozdzielany bardziej na tył niż przód dawał niesamowitą frajdę. Projekt genialny, warto czasami o nim wspomnieć. Może jeszcze kiedyś je zobaczymy. Niestety terenowe mini go nie zastąpi, raz że nie ma stałego napędu, dwa że więcej mocy prawie zawsze trafia na przód, trzy, że nie jest to niski i twardy cooper S :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do aut elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało.