mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Peugeot 308 CC w Paryżu

Peugeot 308 CC w Paryżu

Po hatchbacku oraz ostatnio wersji SW (kombi) Peugeot wprowadzi już niebawem do sprzedaży swój kompaktowy model 308 w wersji z otwieranym, twardym dachem. Premiera światowa w październiku na wystawie w Paryżu.

Peugeot 308 CC w Paryżu

Kiedy w 2001 roku do sprzedaży trafił mały Peugeot 206 CC mało kto spodziewał się, że segment małych kabrioletów coupe wkrótce stanie się tak popularny. Niedługo potem pojawił się 307 CC i tym samym elitarna do tej pory możliwość jazdy bez dachu stała się dostępna dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. Wkrótce pomysł ten zaczęli kopiować również inni producenci. Jednak to Peugeot z liczbą sprzedanych blisko 632 tys. aut w wersji kabriolet coupe (do końca maja) jest dziś liderem w tej kategorii. Spośród tej liczby 457,5 tys. stanowią modele 206 CC, a następnie 207 CC, a 174,5 tys. czteroosobowe 307 CC.

W porównaniu do poprzednika (307 CC) Peugeot 308 CC będzie mieć szerszy rozstaw kół, a także ma mieć bardziej odporną karoserię. Z kolei porównując do obu pozostałych wersji rodziny 308, 308 CC ma obniżoną podstawę i znacznie bardziej aerodynamiczne nadwozie. Tylne siedzenia z kolei mają zapewnić znacznie lepszą ogólną przestronność. Przemiana z kabrioleta w coupe, bądź odwrotnie, będzie się odbywać w pełni automatycznie i potrwa 20 sekund.

Do wyboru będą dwie jednostki napędowe. Benzynowy silnik THP o pojemności 1,6 litra z turbokompresorem i bezpośrednim wtryskiem paliwa rozwijający moc 150 koni mechanicznych oraz dwulitrowy diesel Hdi FAP spełniający normę Euro 5 o mocy 140 KM.

Peugeot 308 CC ma zapewnić też bardzo wysoki poziom komfortu. Między innymi, przednie siedzenia posiadają boczne poduszki powietrzne w wersji klatka piersiowa/miednica i jako jedyne na świecie, boczną poduszkę powietrzną chroniącą głowę, co gwarantuje skuteczną ochronę wszystkich części ciała, niezależnie od pozycji fotela. W przypadku zagrożenia wywróceniem wysuwane łuki uruchamiane zapłonowo w ciągu kilku milisekund gwarantują bezpieczeństwo.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot 308
Peugeot 308
Cena podstawowa już od: 68 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.