mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Piąty Element

Piąty Element

Koncepcyjny Model X stanie się Elementem

Pod koniec roku Honda planuje dodać do swojej oferty nowy model. Będzie to auto bazujące na koncepcyjnym Modelu X i noszące dość awangardową nazwę – Element.

Pojazd ten to lekki truck, który ze swoim bezpośrednim designem i funkcjonalnym wnętrzem łączy w sobie cechu pickupa oraz SUV-a.

Element skierowany jest do aktywnych, młodych ludzi. Jak mówi Tom Elliott, vice prezes American Honda „Element został stworzony dla tych, którzy surfują, jeżdżą na snowbordzie, rowerze górskim czy czymkolwiek innym”.

Przestronne wnętrze auta zapewni wystarczającą ilość miejsca dla czterech dorosłych osób wraz z bagażem. W celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej, można złożyć tylne siedzenia samochodu. Również z myślą o ludziach młodych zaprojektowano nieregularne, łatwe do czyszczenia wnętrze. Dodatkowe opcje zawierają między innymi mocne radio AM/FM z sześciopłytową zmieniarką i odtwarzaczem MP3 lub konsolą gier wideo.

Element napędzany będzie 4-cylindrową jednostką o pojemności 2,4l, która osiąga moc maksymalną 160KM. Auto będzie można wybrać zarówno i napędem przednim, jak i 4x4. Do wyboru będzie również 5-biegowa skrzynia lub 4-stopniowy automat.

Honda Element produkowana będzie w fabryce Honda of America w East Liberty (Ohio). Do sprzedaży ma trafić w grudniu 2002, a jej cena będzie się kształtować w przedziale 16000 do 21000$.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.