mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Początek sprzedaży Klasy CLS

Początek sprzedaży Klasy CLS

Rusza sprzedaż dwóch modeli nowej Klasy CLS Mercedes-Benz: CLS 350 wyposażony w nowy, mocny silnik V6 kosztuje 304.300 zł, model CLS 500 z silnikiem V8 producent samochodów ze Stuttgartu oferuje za cenę 369.100 zł.

Początek sprzedaży Klasy CLS

Nowatorskie są również zastosowane rozwiązania techniczne. Oprócz adaptacyjnych poduszek powietrznych przednich, bocznych i nadokiennych, w nowym Mercedesie coupé dostępne są, w opcji, również systemy wspomagające, takie jak KEYLESS-GO, LINGUATRONIC, Comand APS, bi-ksenonowe reflektory z aktywnym układem oświetlenia w postaci świateł skrętnych i dynamiczne, wielokonturowe siedzenia. W modelu CLS 500, komfort na poziomie Klasy S zapewniają między innymi seryjnie montowane zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC DC oraz czterostrefowa klimatyzacja THERMOTRONIC.

Dzięki jedynej w swoim rodzaju syntezie coupé i limuzyny, nowa Klasa CLS oferuje znacznie więcej niż inne coupé. Mercedes-Benz potwierdza tym samym swą rolę marki wyznaczającej trendy dla nowych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Wyszukana stylistyka coupé i wyznaczająca kierunki rozwoju technologia przemawiają przede wszystkim do tych kierowców, dla których auto i jazda są prawdziwą pasją.

Czterodrzwiowa koncepcja coupé umożliwia wygodne wsiadanie i wysiadanie również pasażerom jadącym z tyłu. Siedzą oni na komfortowych pojedynczych fotelach i mogą cieszyć się dużą swobodą ruchów. Odległość między przednimi i tylnymi fotelami wynosi 829 mm, znacznie więcej niż w porównywalnych limuzynach. Podobnie jest w przypadku szerokości wnętrza na wysokości ramion i łokci (1422 i 1464 mm). Fotele dla kierowcy i pasażera o nowej konstrukcji są elektrycznie sterowane; mogą być wyposażone, na życzenie, w aktywną wentylację, w opcji dostępne są również dynamiczne fotele wielokonturowe.

Pojemność bagażnika sięgająca 505 litrów (metoda mierzenia VDA) sprawia, że nowa Klasa CLS przewyższa inne coupé i niektóre limuzyny.

Oba dostępne w Klasie CLK silniki wyróżniają się niepowtarzalną charakterystyką pracy w zakresie mocy i momentu obrotowego, zapewniając dynamiczną, sprawiającą przyjemność jazdę. CLS 350 oferowany jest z nowym silnikiem V6 o mocy 272 KM rozwijającym maksymalny moment obrotowy równy 350 Nm już od 2.400 obrotów na minutę.

Pracujący doskonale w każdym zakresie prędkości obrotowej silnik V8 pracuje harmonijnie z nową, siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC, należącą do seryjnego wyposażenia Klasy CLS. Jest to pierwsza na świecie tego typu przekładnia zastosowana w samochodzie osobowym. Poprawia ona znacznie przyspieszenie i przyczynia się do optymalnego zużycia paliwa w CLS 350.

Dzięki swemu 5,0-litrowemu silnikowi V8, nowy CLS 500 pod względem mocy odpowiada rasowym samochodom sportowym, oferując jednocześnie komfort typowy dla wyższej klasy limuzyn z silnikiem ośmiocylindrowym. Jednostka napędowa posiada moc 306 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 460 Nm, zapewniającym duże przyspieszenia na każdym biegu. W znacznym stopniu do tych osiągów przyczynia się również montowana seryjnie siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Od wiosny 2005 roku w sprzedaży pojawi się również model AMG Klasy CLS z silnikiem o mocy 476 KM. To coupé o dużej mocy z 5,5-litrowym doładowywanym silnikiem V8, posiada między innymi seryjnie montowane sportowe fotele AMG z tapicerką skórzaną Nappa, bi-ksenonowe reflektory z aktywnym układem oświetlenia w postaci świateł skrętnych i pięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów z funkcją SPEEDSHIFT. Cenę modelu CLS 55 AMG poznamy w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.