mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pomarańczowy Focus ST

Pomarańczowy Focus ST

Przed końcem tego roku rodzina nowego Forda Focusa powiększy się o usportowioną wersję ST. Pierwsza prezentacja będzie miała miejsce już w marcu w Genewie.

Pomarańczowy Focus ST

Nowy Ford Focus ST, napędzany turbodoładowanym 5-cylindrowym silnikiem Duratec ST o pojemności 2,5 litra, będzie współpracował z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów.

Nisko osadzona, niemal "przyklejona do podłoża", sylwetka – z niskoprofilowymi sportowymi oponami 225/40 na starannie zaprojektowanych 18-calowych obręczach zdają się nie pozostawiać cienia wątpliwości co do własności jezdnych i przyczepności tego samochodu. Należy także podkreślić, iż mimo swojego rasowego charakteru, Ford Focus ST pozostaje niezwykle wygodnym i funkcjonalnym samochodem codziennego użytku dla całej rodziny.

Projektanci zastosowali szereg zabiegów stylistycznych nawiązujących do Fiesty ST, w celu podkreślenia bliskiego pokrewieństwa z samochodami, budowanymi na potrzeby sportu wyczynowego. Wizualnie podkreślono na przykład "masę" przedniego zderzaka, który jeszcze bardziej obniża "optyczny" środek ciężkości, i zastosowano dolną kratę wlotu powietrza mającą agresywny kształt odwróconego trapezu. Górna krata wlotu powietrza jest wyższa i węższa niż w wersjach seryjnych. Focus ST otrzymał także bardziej dynamicznie ukształtowany tylny spojler, który sięga poza szerokość drzwi i kończy się tuż nad wysoko umieszczonymi tylnymi światłami zespolonymi Forda Focus.

Dodatki stylistyczne, takie jak spojler, klamki drzwi, obudowy lusterek bocznych i boczne listwy nadwozia zostały polakierowane w kolorze jaskrawo pomarańczowym, który ma stać się znakiem rozpoznawczym pierwszej prawdziwie usportowionej wersji najnowszego Forda Focus.

Sportowy charakter nowego Forda Focus ST podkreśla także jego wnętrze. Już z zewnątrz widoczna jest dodatkowa konsola umieszczona na szczycie tablicy przyrządów. Koło kierownicy pokryte skórą jest szersze i ma wyraźnie uformowane wgłębienia na kciuki. Focus ST jest wyposażony w specjalne sportowe fotele kierowcy i pasażera pokryte tapicerką będącą połączeniem skóry i specjalnej pomarańczowej tkaniny. Fotele doskonale podpierają i trzymają ciało podczas szybkiej jazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.