1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Pomiędzy SUV-em a sportowcem

Pomiędzy SUV-em a sportowcem

Czy jest możliwe połączenie w jednym SUV-a i auta sportowego? Choć obecnie panuje moda na tego typu "mieszanki", to jednak wydaje się to być mało realne. Taką próbę podjął właśnie Daihatsu ze swoim prototypem D-01.

Pomiędzy SUV-em a sportowcem

Koncepcyjne Daihatsu zostało zaprezentowane na odbywającym się właśnie salonie samochodowym w Pekinie. Jest to pierwszy model przygotowany wspólnie z China FAW Group, z którą to firmą Daihatsu współpracuje od października zeszłego roku. Choć to wprawdzie koncept, to jednak już na połowę przyszłego roku zapowiedziano rozpoczęcie jego sprzedaży.

Zobacz galerię zdjęć Daihatsu D-01
 
W Pekinie pokazane zostały dwie wersje - crossover oraz bardziej stylowa, ponoć sportowa odmiana. O ile w tym pierwszym przypadku można doszukać się pewnych podobieństw do aut typu SUV (osłony podwozia z tyłu i przodu, relingi dachowe, szare, zderzaki, progi oraz nadkola), to już wersja sportowa raczej mało ma wspólnego z powszechnie stosowanym u nas pojęciem samochodu sportowego. Chromowe obwódki, czy też zderzaki w kolorze nadwozia z pewnością nie są najważniejszymi atrybutami aut sportowych.
 
Wewnątrz Daihatsu, które jest w stanie pomieścić pięć osób, użyto materiałów (aluminium, drewno), które mają zwiększyć jego prestiż.
 
Na stoisku Daihatsu w Pekinie pojawiły sie m.in. także hybrydowy, sportowy HVS, SUV Be-go oraz roadster Copen.
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Aktualności 2015-08-21

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Aktualności 2014-02-20

Komentuj:

~Rene 2006-11-25

W Auto Świat i tak przegra z....Skodą :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes oferuje program personalizacji Manufaktur
Mercedes oferuje program personalizacji Manufaktur
Program Manufaktur oferowany przez markę Mercedes-Benz pozwala klientom na szerszy zakres personalizacji. Gama modyfikacji obejmuje m.in. wysokiej jakości materiały, elementy dekoracyjne czy lakiery.