mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pontiac Solstice

Pontiac Solstice

Prosty, czysty i piękny.

Pontiac Solstice

Konstruktorzy General Motors potrzebowali tylko czterech miesięcy, aby przenieść z deski kreślarskiej na jezdnię nowy prototyp Pontiaca. Było to możliwe dzięki m.in. skorzystaniu z gotowych elementów konstrukcyjnych innych samochodów należących do tego gigantycznego koncernu. I tak: sześciobiegowa skrzynia biegów pochodzi z Chevroleta Corvette, układ kierowniczy z Subaru Imprezy WRX (Subaru jest w 20 proc. własnością GM), zaś aluminiowe tylne zawieszenie z terenowych pojazdów amerykańskiego koncernu.

Ponadto nowy Pontiac wyposażony jest w silnik o pojemności 2,2 litra i mocy 240 KM, który napędza tylne, 20-calowe koła. Dach samochodu składany jest manualnie.

„Niech będzie prosty, czysty i piękny, a łatwo będzie go pokochać ” to motto dla szefa General Motors Boba Lutza przy tworzeniu nowego koncepcyjnego modelu Pontiaca – Solstice, którego można obejrzeć na Detroit Motor Show.

Samochód występuje w dwóch wersjach: Coupe oraz Roadster. Wystarczy spojrzeć na auto, aby się przekonać, że jego projektanci wzięli sobie do serca słowa szefa. Stylistyka tego modelu koncepcyjnego na pewno nie jest rażąco wydumana i nowoczesna, wręcz przeciwnie Solstice wygląda jak samochód przygotowany już do seryjnej produkcji.

Cenna auta powinna się kształtować na poziomie ok. 20000$, (ok. 22000€), czyli przybliżona do cen konkurentów: Fiata Barchetty czy Mazdy MX-5

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.