1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Pontiac Solstice - nowe oblicze

Pontiac Solstice - nowe oblicze

Firma Edag zajmująca się dostawą części samochodowych i projektowaniem aut na targach NAIAS Detroit zaprezentuje dwie nowatorskie wersje Pontiaca Solstice o nadwoziu kombi i luksusowego SUV'a.

Pontiac Solstice - nowe oblicze

Nazwanie pierwszej wersji mianem kombi jest co prawda trochę na wyrost jednak sama sylwetka Solstice po interwencji w oryginalny model inżynierów z Edag może skłaniać ku temu wnioskowi. Standardowy model Solstice pozbył się bowiem dachu z poszyciem materiałowym i został zastąpiony twardym odpowiednikiem, który ciągnie się aż w miejsce tylnej klapy. Takie rozwiązanie tworzy nie tylko wytrzymałą konstrukcję nad głową kierowcy ale także nadaje autu wygląd a’la kombi.

Zobacz galerię zdjęć modelu Edaq Pontiac Solstice

W pewnym stopniu nowy showcar przypomina model Pontiac Safari Station Wagon z lat 50-tych i 60-tych. Trzeba przyznać, że efekt finalny jest całkiem imponujący.

Drugim z prezentowanych w Detroit showcarów będzie także zmodyfikowany Pontiac Solstice w wersji SUV. Z roadstera inżynierom udało się zrobić bardzo prestiżową i ekstrawagancką pseudo-terenówkę, która swoim wyposażeniem spokojnie może zająć miejsce w klasie aut luksusowych.

Sylwetka SUV’a jest bardzo muskularna. Szczególnie widać to na nadkolach, linii dachu i bocznych ścianach. Optycznie tworzy to bardzo dynamiczną całość. Jeden z konstruktorów tego modelu powiedział, że przy tworzeniu auta wzorowano się na posturze gracza futbolu amerykańskiego, który jest synonimem mocy i atletycznych umiejętności.

Czytaj także:

Nowe serce Solstice GPX 2006-01-02


Podobne wiadomości:

Nowe serce Solstice GPX

Nowe serce Solstice GPX

Samochody luksusowe 2006-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
W tym tygodniu w salonach Toyoty debiutuje Yaris Cross. Debiutowi towarzyszy tydzień Dni Otwartych w całej sieci dilerskiej Toyoty Motor Poland.