mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Pontiac Solstice - nowe oblicze

Pontiac Solstice - nowe oblicze

Firma Edag zajmująca się dostawą części samochodowych i projektowaniem aut na targach NAIAS Detroit zaprezentuje dwie nowatorskie wersje Pontiaca Solstice o nadwoziu kombi i luksusowego SUV'a.

Pontiac Solstice - nowe oblicze

Nazwanie pierwszej wersji mianem kombi jest co prawda trochę na wyrost jednak sama sylwetka Solstice po interwencji w oryginalny model inżynierów z Edag może skłaniać ku temu wnioskowi. Standardowy model Solstice pozbył się bowiem dachu z poszyciem materiałowym i został zastąpiony twardym odpowiednikiem, który ciągnie się aż w miejsce tylnej klapy. Takie rozwiązanie tworzy nie tylko wytrzymałą konstrukcję nad głową kierowcy ale także nadaje autu wygląd a’la kombi.

Zobacz galerię zdjęć modelu Edaq Pontiac Solstice

W pewnym stopniu nowy showcar przypomina model Pontiac Safari Station Wagon z lat 50-tych i 60-tych. Trzeba przyznać, że efekt finalny jest całkiem imponujący.

Drugim z prezentowanych w Detroit showcarów będzie także zmodyfikowany Pontiac Solstice w wersji SUV. Z roadstera inżynierom udało się zrobić bardzo prestiżową i ekstrawagancką pseudo-terenówkę, która swoim wyposażeniem spokojnie może zająć miejsce w klasie aut luksusowych.

Sylwetka SUV’a jest bardzo muskularna. Szczególnie widać to na nadkolach, linii dachu i bocznych ścianach. Optycznie tworzy to bardzo dynamiczną całość. Jeden z konstruktorów tego modelu powiedział, że przy tworzeniu auta wzorowano się na posturze gracza futbolu amerykańskiego, który jest synonimem mocy i atletycznych umiejętności.

Czytaj także:

Nowe serce Solstice GPX 2006-01-02


Podobne wiadomości:

Nowe serce Solstice GPX

Nowe serce Solstice GPX

Samochody luksusowe 2006-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.