mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Porsche Cayenne

Porsche Cayenne

Porsche wkracza na nowe tereny

Porsche Cayenne

Model Cayenne to pierwszy krok Porsche w segmencie SUV. Na rynku europejskim auto to ma się pojawić jesienią tego roku. Pierwsze w historii terenowe Porsche ma być dostępne w dwóch wersjach: Cayenne S oraz Cayenne Turbo. W obu wersjach auto napędzane będzie 8-cylindrowym silnikiem, w przypadku Cayenne S o mocy 340KM (250kW) i maksymalnym momencie obrotowym 420Nm, natomiast w przypadku Cayenne Turbo o mocy 450KM (331kW) i maksymalnym momencie obrotowym 620Nm. Słabsza wersja przyspiesza od 0 do 100km/h w 7.2s i osiąga maksymalną prędkość 242km/h. Wersji Turbo rozpędzenie do 100km/h zajmuje 5.6s, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, to 266km/h. Obydwa silniki spełniają normy, które mają w UE obowiązywać od 2005 roku.

Cayenne Turbo wyposażone jest w 6 biegową skrzynię Triptronic, a obie wersje posiadają oczywiście napęd na 4 koła i znany z Porsche elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy PSM (Porsche Stability Management), który specjalnie dla nowych potrzeb został unowocześniony.

Dzięki nisko osadzonej pokrywie silnika oraz charakterystycznym reflektorom przednim auto pozwala od razu rozpoznać się jako Porsche. Poza tym Cayenne oddziałują elegancją oraz siłą.

Cayenne S ma długość 4782mm, a silniejsza wersja Turbo jest dłuższa o 4mm. Pozostałe wymiary obie wersje mają już jednakowe: szerokość – 1928mm, wysokość – 1699mm. Rozstaw osi pojazdu wynosi 2855mm.

Cena tego wyjątkowego Porsche szacowana jest na ok. 75000 EURO.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.