mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Poszerzona gama Mazdy6

Poszerzona gama Mazdy6

Mazda dołączyła dwie nowe wersje niezwykle popularnego modelu, jakim okazała się debiutująca w tym roku Mazda6. Oprócz sportowego sedana dostępne będą teraz także wersje Sport Wagon oraz 5-drzwiowa.

Poszerzona gama Mazdy6

Już w czasie swego pierwszego roku sprzedaży Mazda6 w wersji sedan zdobyła sporą popularność. Miało to swój oddźwięk w dużej liczbie sprzedanych aut oraz licznych międzynarodowych nagrodach. 5-drzwiowy hatchback oraz kombi mają podtrzymać sukcesy Mazdy6 w przyszłym roku. Na amerykańskim rynku, gdzie obie wersje trafią w pierwszej kolejności, 5-drzwiowa Mazda6 będzie jednym z nielicznych hatchbacków średnich rozmiarów. Razem z pozostałymi wersjami Mazda6 stanowić będzie model o naszerszej gamie dostępnej na rynku.

Ponieważ na rynku amerykańskim auta typu hatchback nie są zbyt popularne wygląd 5-drzwiowej Mazdy6 będzie bardziej zbliżony do sedana niż do hatchbacka. Ta mała popularność wynika z faktu, iż tego typu samochody utożsamiane są bardziej z ich użytecznością niż ze sportowymi osiągami. Mazda6 ma zburzyć ten pogląd i stać się pojazdem o zwiększonej użyteczności ale ciągle połączonej z dynamizmem jazdy.
Z zewnątrz kombi i hatchback mają taki sam przód jak wersja sedan, różnią się dopiero od słupka B w tył. Dach wersji 5-drzwiowej opada łagodnie do tyłu nadając autu bardzo elegancki wygląd. W porównaniu do sedana znacznie zwiększyła się ładowność pojazdu. W wersji hatchback o ponad 50%, zaś przy złożonych tylnych siedzeniach pojemność ładowna zwiększa się trzykrotnie. Jeszcze lepsze parametry ma wersja Sport Wagon, która przy złożonych tylnych siedzeniach może porównywać się pod tym względem z autami typu SUV.

Sport Wagon wyposażony został w 3-litrowy silnik DOHC V-6 o mocy 220 KM z pięciobiegową ręczną przekładnią (tryb półautomatyczny dostępny jest jako opcja). Nabywca 5-drzwiowego hatchbacka będzie miał do wyboru silnik 3-litrowy oraz 2,3-litrowy o mocy 160 KM do wyboru z 5-biegową ręczną skrzynią biegów lub 4-biegowym automatem.

Bogate jest wyposażenie obu wersji Mazdy6. W standardzie znajduje się m.in. ABS z innymi układami wspomagającymi hamowanie, przednie poduszki powietrzne z inteligentnym systemem dwustopniowego napełniania w zależności od siły zderzenia, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny chroniące głowy także pasażerów na tylnych siedzeniach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.