mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Powrót Bugatti

Powrót Bugatti

Bugatti Veyron w Genewie

Powrót Bugatti

Okres 1909 -1939 to najlepsze lata dla Bugatti, jest to czas kiedy to Ettore Bugatti budował sportowe i luksusowe samochody. Niestety po wojnie, tej klasycznej marki nie udało się przywrócić do świetności. Po nieudanej próbie reaktywacji (1991 - 1995) marki przez Włochów, doczekaliśmy się w końcu powrotu samochodów Bugatti na rynek. Volkswagen kupił prawa do Bugatti w roku 1998. Już rok później zaprezentowano pierwsze studyjne projekty modeli. W roku 2000 ujrzeliśmy wersję EB 16-4 Veyron z szesnastocylindrowym silnikiem. Całkiem niedawno VW poinformował, że samochód doczeka się seryjnej produkcji.

Model EB 16-4 Veyron wejdzie do produkcji w roku 2003. Auto będzie wyposażone w silnik w układzie W 16, z bezpośrednim wtryskiem benzyny i czterema turbosprężarkami, o pojemności 8 litrów i mocy maksymalnej 1001 KM. Samochód dysponuje imponującym momentem obrotowym 1250 Nm. Napęd przekazywany będzie przez sześciobiegową skrzynię na cztery koła o średnicy 20 cali. Aluminiowe nadwozie będzie miało 4380 mm długości. Model przyjął nazwę od utytułowanego kierowcy wyścigowego Bugatti - Pierrego Veyrona.

Komentuj:

~bugatti 2006-08-30

Bardzo fajna droga bryka.Mam pytanie a jaka będzie przyszlość Bugatti? bo napewno na modelu 16.4 Veyron sie nie skończy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.