mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Powrót brytyjskich coupe

Powrót brytyjskich coupe

Brytyjski koncern MG Rover nawiązując do tradycji zamierza wprowadzić do oferty obu marek modele w wersjach nadwozia coupe.

Powrót brytyjskich coupe

Trudna sytuacja koncernu wymusiła nawiązanie współpracy z chińskim koncernem motoryzacyjnym Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC). Efektem tej współpracy ma być odzyskanie klientów poprzez odświeżenie gamy modelowej, czego pierwszą oznaką są oba modele coupe.

Koncepcyjny model MG GT został zbudowany na bazie sportowego modelu MG TF ze składanym dachem. w porównaniu do tego popularnego na Wyspach Brytyjskich modelu, MG GT, oprócz stałego dachu, różnić się będzie także zmienionym kształtem drzwi i przedniej części, a z bocznymi lusterkami zintegrowane zostały kierunkowskazy. Elegancki wygląd został podkreślony także poprzez 17-calowe felgi podobne w wyglądzie do felg z modelu MG XPower SV.

Aby nawiązać do poprzedników także pod względem napędu - w modelu MGB GT z lat 60-tych pod maską krył się 3,5-litrowy silnik V8, a w modelu MGC trzylitrowy V6 - koncepcyjny model MG GT posiada sześciocylindrowy, 2,5-litrowy silnik KV6 o mocy 200 KM, który rozpędza auto do 100 km/h w niecałe 6 sekund i osiąga maksymalną prędkość 234 km/h. Zwiększona prędkość to zasługa m.in. zredukowanego współczynnika oporu powietrza z 0,35 do 0,31.

Z kolei koncepcyjne coupe bazujące na modelu Rover 75 powinno przywoływać na myśl modele P4, P5 oraz P6. Aby uzyskać eleganckie, dwudrzwiowe coupe skrócono trochę czterodrzwiowego Rovera 75. Tylni słupek został wydłużony i bardziej pochylony. Wewnątrz królują wykończenia w drewnie i skórze.

W przyszłym roku marka Rover obchodzić będzie stulecie istnienia i najprawdopodobniej nowe coupe uświetni tę rocznicę. Natomiast, czy model GT trafi do seryjnej produkcji przekonamy się najwcześniej w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.