mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Powrót z Kaliną

Powrót z Kaliną

Największy producent samochodów na terenie Rosji, firma AvtoVAZ zamierza wkroczyć bardziej zdecydowanie na rynki europejskie. Pomóc ma w tym nowo wprowadzona do sprzedaży Łada Kalina.

Powrót z Kaliną

Produkcja Łady Kaliny ma miejsce w rosyjskich zakładach w Togliatti przy współpracy koncernu GM (m.in. terenowa Łada Niva sprzedawana jest jako Chevrolet). Nic zatem dziwnego, iż w wyglądzie oraz w rozwiązaniach technologicznych modelu można zauważyć pewne podobieństwa z takimi modelami jak Opel Corsa czy Daewoo/Chevrolet Kalos.

Łada Kalina wyposażana będzie w jeden z dwóch silników benzynowych: 1,6 lub 1,6 16v. Pierwszy z nich, o mocy 75 KM, oferowany będzie we wszystkich wersjach nadwozia, drugi, rozwijający moc 90 KM, tylko w wersjach sedan i hatchback. Mocniejsza jednostka pozwala na uzyskanie prędkości 100 km/h w 11,5 s oraz maksymalnej prędkości 185 km/h. Słabsza wersja odpowiednio 13 s i 170 km/h.

Wprawdzie rosyjska firma nie podała jeszcze ceny, za jaką Kalina będzie oferowana na rynkach zachodnich, jednak szacuje się, iż wynosić ona będzie od ok. 7.500 euro, a więc tyle samo, ile trzeba będzie zapłacić za Dacię Logan.

Komentuj:

~najt 2006-12-29

Kia Cee'd to jest oferta a to to jakieś gówinko

~bolszewik 2006-12-04

stylistycznie ładne-co polaczki macie w tej cenie ładniejszego ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.