mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Premiera Mercedesa CLS w Polsce

Premiera Mercedesa CLS w Polsce

23 listopada 2004 w siedzibie spółki DaimlerChrysler Automotive Polska w Warszawie pod hasłem "The Night of Seduction" ("Noc uwodzenia") odbyła się polska premiera jednego z najbardziej ekscytujących modeli Mercedesa ostatnich lat - Klasy CLS.

Premiera Mercedesa CLS w Polsce

Przy dźwiękach ekstatycznej muzyki, w blasku pokazu laserowego w barwach starego wina grupa tancerzy dokonała uwodzicielskiego odsłonięcia modelu CLS, kawałek po kawałku – zderzak, lusterko, fragment dachu… W myśl hasła:  Styl to pragnienie bycia uwodzonym przez to, co najlepsze.

To czterodrzwiowe coupe ma 4,9 m długości, 1,87 m szerokości i tylko 1,4 m wysokości. Są to dosyć spore rozmiary jak na auto typu coupe, które wraz ze sporym rozstawem osi 2,85 m oferuje dużą ilość miejsca wewnątrz.

W Polsce w ofercie sprzedaży na razie znajdą się dwie wersje tego modelu: CLS 350 z silnikiem o pojemności 3,5 l i mocy 272 KM oraz CLS 500 z silnikiem o pojemności 5,0 l, mocy 306 KM, który rozpędza auta ze startu do 100 km/h w 6,1 sekundy. W przyszłym roku gama modelu zostanie poszerzona o najmocniejszą wersję CLS 55 AMG, która 100 km/h osiąga już po 4,7 s.

Wyznaczanie trendów w przemyśle samochodowym zawsze było częścią filozofii firmy Mercedes-Benz. Klasa CLS jest kontynuacją całego szeregu niezwykłych, wyznaczających przyszłość koncepcji samochodów osobowych. Dzięki temu atrakcyjnemu czterodrzwiowemu pojazdowi Mercedes-Benz jest znów o jedną generację do przodu – generację coupé.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.