mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Produkcyjna B klasa

Produkcyjna B klasa

Jest A, jest i C. Już niedługo do pierwszych liter alfabetu Mercedesa dołączy B. Auto będzie miało swój oficjalny debiut podczas salonu w Genewie.

Produkcyjna B klasa

Co prawda nie wiadomo na razie czy auto zostanie od razu wprowadzone na rynek amerykański (czytaj: STOP dla B-klasy), ale na pewno nowy konkurent Golfa Plus i małych vanów trafi do salonów europejskich.

Mały Mercedes jest rozwinięciem koncepcji, która przyświecała twórcom A klasy. Osadzony na płycie podwoziowej o kanapkowej konstrukcji, ma dać wewnątrz przestrzeń porównywalną z tą w większych limuzynach niemieckiej marki. Osiągnięto to poprzez zainstalowanie części osprzętu silnika i przeniesienia napędu pod kabiną pasażerską i pod samym silnikiem.

Daje to komfort dla piątki pasażerów oraz możliwość dowolnego aranżowania wnętrza. Po złożeniu wszystkich siedzeń uzyskujemy aż 2.245 litrów pojemności przestrzeni bagażowej. Do tego unikalna jak na tę klasę aut stylistyka i właściwości jezdne mają zapewnić sukces rynkowy.

Mercedes Klasa B będzie oferowane z czterema silnikami benzynowymi o mocy od 95 (1,5 - zostanie wprowadzony pod koniec roku) do 193 KM (turbodoładowany silnik 2,0). Do tego dojdą dwa turbodiesle - 1,8 CDI 109 KM i 2,0 CDI 140 KM. B-klasa w sprzedaży na terenie Europy znajdzie się latem, ale już od marca można zamawiać ten model u dealerów. Cena na rynku niemieckim będzie się kształtować od 21.808 euro (1,5 95 KM) do 27.956 euro (2,0 CDI 140 KM).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.