mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Range Rover Diesel

Range Rover Diesel

Podczas trwających w Genewie targów motoryzacyjnych, brytyjski król off-roadu pokazał swoj nowy model. Właściwie jest to kolejna wersja znanego Range Rovera, ale trzeci w linii super-terenówek zasługuje na uwagę.

Range Rover Diesel

Producent zapowiadał całą rodzinę sportowych Range Roverów jako auta nastawione na wykorzystanie walorów płynących z silnych silników i znanych, świetnych układów jezdnych na wszystkich typach nawierzchni.

Już zaprezentowany podczas styczniowej wystawy w Detroit, najmocniejszy z rodziny Range Rover Sport, 8-cylidrowy, 390-konny model przeznaczony głównie na tamtejszy rynek, pokazał że producent nie chwyta się półśrodków.

W nadal trzymające z tradycją marki, choć efektownie odświeżone opakowanie, wsadzono 2,7-litrowego diesla. Widlasta, turbo-doładowana szóstka ma dość mocy, by podróżować z prędkością niemal 200 km/h i postraszyć na światłach stuningowane kompakty, gdy przyśpieszy do setki w niecałe 12 sekund.

Będzie to równocześnie najlepszy wybór dla osób szukających auta o umiarkowanym zapotrzebowaniu na ropę - nieco ponad 10 litrów/100 kilometrów powinno wytarczyć.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.