mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ratunkowy Jeep

Ratunkowy Jeep

Przedstawiony w Detroit najnowszy model Jeep Rescue jest pojazdem przeznaczonym do działań typowo ratunkowych w każdych, nawet najtrudniejszych, warunkach drogowych.

Ratunkowy Jeep

Jeep Rescue może być pojazdem niemal w całości "otwartym" – dzięki składanej szybie czołowej i chowanej szybie tylnej, możliwości odsuwania szklanego dachu
w części przedniej oraz składania dachu brezentowego w części tylnej, a także – demontowania wszystkich czterech drzwi nadwozia.

Nadwozie pojazdu Jeep Rescue oparte jest na konstrukcji ramowej z hydro-formowanymi podłużnicami oraz platformie o szerokości 2032 mm z rozstawem osi wynoszącym 3124 mm. Dla 37-calowych kół większość przeszkód na drodze nie stanowi większego problemu. Przednie zawieszenie hydropneumatyczne oraz tylne zawieszenie typu "heavy-duty" na sprężynach śrubowych zapewnia pewny kontakt z dowolnym rodzajem podłoża. Wysokość zawieszenia jest regulowana podczas jazdy – wraz z możliwością podniesienia o dodatkowe 102 mm w przypadku brodzenia. Ogumienie o rozmiarze 37 cali posiada bieżnik typu MTR i zdolne jest do jazdy po przebiciu, eliminując konieczność wożenia koła zapasowego. Pokładowy kompresor pozwala dostosowywać ciśnienie powietrza w oponach do bieżących warunków trakcyjnych.

Napędzany silnikiem wysokoprężnym Cummins pięciomiejscowy Jeep Rescue przeznaczony jest przede wszystkim do prowadzenia akcji ratunkowych, a w jego wyposażenie znajdują się m.in. kamery termiczne do działań poszukiwawczych, nawigacja i telefon satelitarny, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa dla pasażerów, zdalnie sterowane wyciągarki z przodu i z tyłu pojazdu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.