mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Alaskan - bliźniak Nissana Navary

Renault Alaskan - bliźniak Nissana Navary

Francuski producent ma w planach zwiększenie swojego udziału w rynku samochodów użytkowych. w tym celu powstał model Alaskan, który na początek będzie podbijał Amerykę Łacińską.

Renault Alaskan - bliźniak Nissana Navary
Pierwszy pickup od Renault zadebiutował w kolumbijskim Medellin. Samochód ma odgrywać na rynku południowoamerykańskim poważną rolę w planach francuskiego koncernu. Dopiero za jakiś czas trafi do sprzedaży w innych częściach świata. Auto bazuje na płycie podłogowej nowego Nissana Navary.

Samochody typu pickup nie mają łatwego życia. Z reguły są wykorzystywane do ciężkiej pracy. Wygląd nowego Renault zapowiada, że auto nie boi się takich warunków. Wysoki prześwit i dodatkowe osłony pod zderzakami dają do zrozumienia, że poradzi sobie nawet w trudniejszym terenie. Alaskan będzie dostępny w wersji z pojedynczą i podwójną kabiną, ale także ze standardowym i przedłużonym rozstawem osi.

Gama jednostek napędowych będzie zależna od rynku, na którym się pojawi. Renault oferuje pickupa z nowym silnikiem dCi o pojemności 2,3 litra. Podwójnie doładowana jednostka rozwija 160 lub 190 KM. Na niektórych rynkach auto będzie dostępne z 2,5 litrową jednostką benzynową, a także dieslem o tej samej pojemności. W standardzie jest sześciobiegowa skrzynia ręczna, natomiast za dopłatą można zamówić siedmiostopniowy automat.

Napęd jest przekazywany na tylną oś lub wszystkie koła. Dla polepszenia właściwości jezdnych za dopłatą jest oferowany elektroniczny dyferencjał na tylnej osi z możliwością blokady.

Lista wyposażenia jak na samochód służący do pracy ma być dość długa. Pojawią się tam podgrzewane przednie fotele, dwustrefowa klimatyzacja oraz system nawigacji z 7-calowym dotykowym ekranem. Kamera prezentująca widok z 360 stopni ułatwi manewry w trudnych warunkach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Alaskan

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Winter Edition w Polsce

Renault Winter Edition w Polsce

Aktualności 2018-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.