mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Renault Kangoo Express 4x4

Renault Kangoo Express 4x4

Nowa te-renówka?

Renault Kangoo Express 4x4

Renault Kangoo Express dostosowuje się do wszystkich potrzeb i do każdej nawierzchni. Występujący w nowej, niedawno wprowadzonej do sprzedaży gamie, Kangoo Express pojawia się teraz również w wersji z napędem 4x4. Przy tej okazji wzbogacono go też o wersję 1.2 dwupaliwową (LPG) z układem wielopunktowego wtrysku gazu. Wersja z silnikiem benzynowym 1.2 16V zostanie natomiast wprowadzona na początku 2002 r. Kangoo Express dysponuje rzadką na rynku pojazdów dostawczych funkcją Wspomagania Nagłego Hamowania, która występuje w opcji z ABS. W celu optymalnego podniesienia poziomu bezpieczeństwa czynnego w nowej gamie Kangoo Express zastosowano z przodu tarcze hamulcowe o średnicy zwiększonej z 238 do 259 mm. Poprawiony został również komfort jazdy, dzięki nowej kolorystyce wnętrza i modyfikacjom wpływającym na obniżenie poziomu hałasu.

Kangoo Express 4x4, powstały na bazie osobowej wersji Kangoo z napędem na cztery koła, zyskał dodatkowe elementy wyposażenia, dostosowane do użytku w celach zawodowych. Dostępna na początku 2002 r. wersja została więc jeszcze lepiej dopasowana do oczekiwań klientów, zarówno rzemieślników, handlowców jak i firm, stając się pierwszą seryjną furgonetką z napędem na 4 koła. Kangoo Express 4x4 jest przeznaczony dla osób pracujących w trudnych warunkach terenowych, dlatego też wyposażono go w skrzynię biegów typu « full time » oraz silnik turbo diesel 1.9 dCi Common Rail, rozwijający moc 80 KM. Zmiany estetyczne w zewnętrznym wyglądzie pojazdu, konieczne ze względu na jego terenowy charakter, odróżniają ten samochód od wersji z napędem na 2 koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.