mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Rinspeed Bedouin

Rinspeed Bedouin

Rewolucyjny i nowoczesny pojazd koncepcyjny

Rinspeed Bedouin

Szwajcarska firma Rinspeed, co roku przygotowuje na targi w Genewie niepowtarzalną i wystrzałową niespodziankę. Tym razem fanów motoryzacji zadziwi Rinspeed Bedouin.

Bedouin to pojazd, który można dostosować do aktualnej potrzeby, bądź nastroju. Wystarczy jedynie dziesięć sekund, aby auto o sportowych możliwościach zmieniło się z kombi w pick-up. Bedouin zbudowany jest na bazie Porsche 996 Turbo i pomieści 4 pasażerów.

Napędzane ekologicznym, 3.6-litrowym silnikiem auto osiąga moc 420KM przy 6000obr/min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 560Nm przy 2700obr/min. Takie parametry silnika pozwalają na rozpędzenie samochodu „do setki” w 5,9s, a maksymalna prędkość pojazdu została ograniczona elektronicznie i wynosi 250km/h. Sportowy charakter Bedouina podkreśla mechaniczna, 6-stopniowa przekładnia.

Niespodzianka firmy Rinspeed ma 4,46 m długości, 1,98 m szerokości,1,5 m wysokości oraz rozstaw osi równy 2,35 m. Modne, futurystyczne wnętrze samochodu zaprojektowała firma Swarovski, wytwórca najwyższej jakości produktów z kryształu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.