1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Rodzina osobowych Tourneo w komplecie

Rodzina osobowych Tourneo w komplecie

Ford bardzo ambitnie stawia na gamę aut osobowo-użytkowych. W latach poprzednich klienci mogli korzystać z flagowego produktu - Transita. Teraz w ofercie znajdziemy aż cztery modele.

Rodzina osobowych Tourneo w komplecie

Ford bardzo ambitnie stawia na gamę aut osobowo-użytkowych. W latach poprzednich klienci mogli korzystać z flagowego produktu - Transita. Teraz w ofercie znajdziemy aż cztery modele z rodziny Tourneo.  

Dla szukających dużej przestrzeni
Ford Tourneo Custom można w dużym skrócie nazwać bezpośrednim następcą poprzedniego Transita. W osobowej wersji samochód dostaniemy z krótszym i dłuższym rozstawem osi. W zależności od wersji Ford oferuje auto silnikiem 2.2-litra TDCi o mocy 125 KM lub 155 KM.

Na zakup Tourneo Custom  musimy przygotować min. 144 894 złote. O tym ile oferuje największy z osobowych modeli Tourneo szerzej przeczytać w naszym teście.

Uniwersalne rozwiązanie
Tourneo Connect podobnie jak i większy brat jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych zwykłej i Grand Tourneo. Ten samochód zadowoli wszystkich tych, którzy niekoniecznie szukają dużego samochodu jakim jest Tourneo Custom.

Connect ma bogatą gamę silnikową. Najmniejszy motor oferowany w tym modelu to wielokrotnie nagradzany trzycylindrowy EcoBoos o pojemności 1.0 l i mocy 100 KM (170 Nm) dostępny z skrzynią manualną 6-biegową. Większa jednostka benzynowa to silnik 1.6 EcoBoost(150 KM i 240 Nm), którą dostaniemy z automatyczną przekładnią.

Gama silników wysokoprężnych składa się z trzech wersji motoru 1.6 TDCi - 75 KM(185 Nm), 95 KM(230 Nm), 115 KM(270 Nm). Dwa słabsze warianty współpracują z systemem Start-Stop.

Asem w rękawie wersji Grand jest trzeci rząd siedzeń. Dodatkowe atuty tego modelu to duża przestrzeń w kabinie zwłaszcza ilość miejsca nad głowami. Podobnie jak i Tourneo Custom tak i model Connect może zostać wyposażony w kamerę cofania, z której obraz wyświetlany jest na lusterku wstecznym. To plus duże lusterka sprawiają, że manewrowaniem Connectem jest bardzo łatwe.

Podczas jazdy pierwsze co odczuwa kierowca to uczucie, że faktycznie prowadzi auto osobowe, a nie samochód o nadwoziu dostawczo-osobowym. Wysoka pozycja za kierownicą duża ilość miejsca daje kierowcy swobodną pracę za kółkiem nawet na dalekich trasach.

Zarówno wersję zwykłą jak i Grand możemy skonfigurować w trzech poziomach wyposażenia - ambiente, trend i titanium. Najtańsza wersję dostaniemy za kwotę od 67 773 złotych. Zaś wersją Grand w podstawowej wersji dostępny jest od 75 522 zł.

Pan „najładniejszy”
Z całej gamy Tourneo najmniejszy przedstawiciel tej rodziny jest zarazem naszym zdaniem tym najładniejszym. Przód auta to nawiązanie do odświeżonych osobówek Forda z charakterystycznym grillem a'la Aston Martin. Dzięki temu samochód wyróżnia się na tle konkurencji.

Pod maskę może trafić jeden z trzech silników. Podstawa to motor 100-konny EcoBoost będący gwarancją 100 KM. Dwa pozostałe silniki to 1.5 TDCi - 75 KM oraz 1.6 TDCi o mocy 95 KM.

Courier ze swoimi wymiarami nie będzie sprawiał kłopotów podczas parkowania. Jego wadą jest jednak jazda z prędkościami powyżej tych dozwolonych na autostradach. Auto wydaje się być bardziej podatne na boczne wiatry niż większy Connect. Delikatne traktowanie gazu zagwarantuje nam oszczędną jazdę w trasie z wynikiem spalania poniżej 6 litrów.  

Najtańszego Tourneo Courier dostaniemy za kwotę min. 57 072 złotych. Zaś wersja najbogatsza to wydatek co najmniej 72 570 złotych. Szkoda, że Ford nie oferuje Couriera z skrzynią automatyczną, gdyż idealnie sprawdziła by się w miejskiej scenerii.

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Cena podstawowa już od: 68 950 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect
Cena podstawowa już od: 97 354 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom
Cena podstawowa już od: 187 808 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Tourneo Connect

Nowy Ford Tourneo Connect

Aktualności 2022-09-06

Ford Bronco dla papieża trafi na aukcję

Ford Bronco dla papieża trafi na aukcję

Aktualności 2022-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!