mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > SLK drugiej generacji

SLK drugiej generacji

Mercedes-Benz po raz pierwszy zaprezentował podczas trwających właśnie targów w Detroit model SLK drugiej generacji, który na europejskim rynku pojawi się w marcu, po salonie samochodowym w Genewie.

SLK drugiej generacji

Mercedes SLK wytwarzany będzie w trzech wersjach silnikowych. Najsłabsza czterocylindrowa o mocy 163 KM (SLK200 Kompressor), sześciocylindrowa o mocy 272 KM (SLK350) oraz najmocniejsza ośmiocylindrowa  (SLK55 AMG) o mocy 360 KM, która przyspieszać będzie do 100 km/h w 4,9 sekundy. Jednostka AMG V8 dostepna będzie z nową siedmioprzekładniową automatyczną skrzynią biegów 7G-Tronic.

Jednostka napędowa V6 jest o około 25% mocniejsza niż w poprzedniej wersji modelu oraz posiada o 13% większy maksymalny moment obrotowy (350 Nm). 100 km/h ze startu osiąga ta wersja w 5,6 sekundy.

Nowa generacja modelu SLK pozwala na przeistoczenie się z roadstera w coupe w ciągu 22 sekund. W standardzie znajdują się ponadto przednie poduszki powietrzne, których poziom wypełnienia uzależniony jest od siły uderzenia, boczne poduszki ochraniające tułów i głowy pasażerów, dwustopniowe napinacze pasów bezpieczeństwa. Ulepszone zostały także zawieszenie, zewnętrzny i wewnętrzny wygląd samochodu. Po raz pierwszy zastosowano system ogrzewania Airscarf umieszczony w zagłówkach foteli, których zadaniem jest podgrzanie okolic głowy i szyi, by móc się cieszyć przyjemnością jazdy ze złożonym dachem nawet w chłodniejsze dni.

Wśród nowodostępnych opcji znajdują się m.in. automatyczna klimatyzacja, lampy bi-xenonowe oraz 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Model z 2004 będzie 72 mm dłuższy i 65 mm szerszy od swego poprzednika, co zapewni mu większą przestrzeń wewnątrz kabiny i wyższy komfort jazdy. Większa będzie także przestrzeń bagażowa 300 l. przy złożonym dachu, 208 przy rozłożonym, tj. o 63 litry więcej niż w poprzedniej wersji. Zwiększono też pojemność baku do 70 litrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.