mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte

Amerykańska firma długo nie kazała czekać na swój studyjny model przygotowany dla fanów serii Gran Turismo, wydawanej na konsolę PlayStation. Poznajcie SRT Tomahawk Vision Gran Turismo, wyścigówkę przyszłości.

SRT Tomahawk Gran Turismo odsłonięte
Opracowanie koncepcyjnego modelu dla graczy sprawia, że ograniczenia dla projektantów są znikome. I dla tego SRT Tomahawk jest tak bardzo radykalnym projektem. Samochód jest również zapowiedzią supersportowego auta przyszłości, który może pojawić się w 2035 roku.

Bardzo radykalny projekt z wąskimi, ledowymi światłami i mocno napompowanymi nadkolami. Ciężko w tym aucie odnaleźć amerykańską myśli projektową. SRT Tomahawk bardziej wygląd jak projekt McLarena przyszłości. Każdy element karoserii, każda linia, każde przetłoczenie to efekt maksymalnego wykorzystania powietrza opływającego samochód. Do tego projektanci dołożyli aktywną aerodynamikę, w postaci otwieranych klap i tylnego spojlera.
 
 
SRT przygotowało trzy wersje Tomahawka. Podstawowa wersja S napędzana jest przez 7-litrowy motor V10, który generuje moc 792 KM. Do tego mamy dodatkowe 215 KM mocy, które przez pneumatykę napędza koła przednie. Finalnie moc układu wynosi 1007 KM. Dodajmy, że masa auta to 918 kg. Prędkość maksymalna ma wynosić 402 km/h. Mocniejszą wersję GT-R cechuje moc 1 450 KM(1 137 silnik V10 plus 313 KM pneumatyka) Co daje przy masie 661 kg prędkość maksymalną 482 km/h.
Topowa wersja to Tomahawk Vision Gran Turismo X. Tu mamy do czynienia z bliżej nieokreśloną technologią, która zapewnia moc 2 590 KM i prędkość maksymalną 650 km/h. Do jazdy tym autem wymagany jest specjalny kombinezon G-suit. Pytanie na koniec, które warto sobie zadać brzmi: jak długo będziemy czekać na pojazdy tego typu?


Podobne wiadomości:

Wszystkie wersje Vipera na zdjęciach

auto motor i sport 2015-07-21

Dodge Viper GT, SRT, Time Attack 2.0, GTS i w końcu najbardziej ekstremalna odmiana uliczno-torowa ACR. Tyle opcji do wyboru znajdziemy w katalogu Dodga, w zakładce Viper. Oto wszystkie wersje tego amerykańskiego sportowca.

Supercar Peugeota tylko dla graczy

Supercar Peugeota tylko dla graczy

Aktualności 2015-05-07

Komentuj:

~joker 2015-06-11

Ja czytałem, ten co to pisał zapewne nie czytał. Już 1-sze zdanie jest skopane. Ciekawa jest też informacja, że mocniejsza wersja będzie jakieś 300kg lżejsza od podstawowej :-). Takie rzeczy tylko na ... w wirtualnym świecie.

~asasseloo 2015-06-11

CZYTALIŚCIE? prędkość maksymalna 650 km/h - to samolot nie ma szans, hehe.nCiekawe tylko na jakiej autostradzie lub drodze krajowej w Polsce utrzymamy tą prędkość chociaż MINUTĘ ?? z resztą ten rzeczywisty model co mam max 402 km/h już by na co dzień wystarczył!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Kuga - premiera
Nowy Ford Kuga - premiera
Ford Kuga trzeciej generacji ujrzał światło dzienne. Pod maskę trafią aż trzy rodzaje napędu hybrydowego, a stylistyka jest iście rewolucyjna.