mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Saab: SUV 9-7x na 2005

Saab: SUV 9-7x na 2005

Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit swoją premierę ma pierwszy w historii SUV Saaba. Odkąd szwedzki producent należy do amerykańskiego GM, możemy być świadkami bardziej odważnych posunięć producenta statecznych limuzyn i kombi.

Saab: SUV 9-7x na 2005

Wynika to oczywiście z większych możliwości i zasobów finansowych na opracowywanie nowych modeli. Jednym z przykładów takich działań jest wykorzystanie bazy jaką dla 9-7x stanowi rodzinna platforma auta terenowego. To na niej zbudowany jest również Chevrolet Equinox, GMC Envoy i Oldsmobile Bravada.

Pierwszy, i jak na razie ostatni z rodziny terenowych Saabów, pojawi się na docelowym, amerykańskim rynku już na wiosnę tego roku. Auto jest nie tylko zbudowane na uniwersalnej platformie, będzie ono także produkowane w stanach, w fabryce GM w stanie Ohio.

Jak przystało na kontynent północnoamerykański, auto będzie napędzane mocnymi silnikami. Do wyboru będzie 4,2-litrowy, rzędowy sześciocylindrowiec lub 5,3-litrowa widlasta ósemka. Ten drugi, dostarczy kierowcy aż 300 koni mocy. Jak przystało na terenówkę, obie wersje będą wyposażone w napęd na obie osie i podobnie działający ABS.

Jak zapowiada Saab, miks mocy i skandynawskiej stylistyki pokaże jak według Szwedów powinien wyglądać SUV (Sport Utility Vehicle). Można spodziewać się, że auto będzie dostępne również na starym kontynencie. Przekonamy się wtedy, jak wypada szafa z Ikei w kowbojskich butach i skórze.


Targi NAIAS Detroit 2005
Zobacz także: Pierwszy SUV Saaba

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.