mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Seat IBL Concept

Seat IBL Concept

Hiszpański producent samochodów, należący do koncernu VW pokazał na targach we Frankfurcie model koncepcyjny o nazwie IBL. Tokolejna ewolucja stylistycznego DNA Seat'a.

Seat IBL Concept
„Na przykładzie IBL pokazujemy, jak duże znaczenie dla marki Seat mają sportowe sedany. Ten samochód koncepcyjny nie jest jednak zapowiedzią żadnego konkretnego modelu. To raczej prezentacja naszej koncepcji projektowania, dzięki której także sedan może mieć cechy jednoznacznie kojarzące się z SEAT-em” – mówi James Muir, Prezes SEAT, S.A. Koncept to nowa interpretacja sportowego sedana. Rozstaw osi wynoszący 2,71 m i długość 4,67 m oraz szerokość wynosząca 1,85 m to wymiary prototypu. Charakterystycznie poprowadzona linia dachu ma nawiązywać do czterodrzwiowych coupe. Przód samochodu to charakterystyczny "seatowski model strzały". Wygląd samochodu podkreślają światła diodowe oraz 20-calowe felgi. IBL to hybryda, której akumulatory można ładować z domowej sieci elektrycznej.


Samochód w środku został wykończony jasną matową skórą natomiast sportowe detale zostały pokryte skórą czarną. Kokpit z zestawem wskaźników osłoniętych w całości szybą jest skierowany w stronę kierowcy. Główny wyświetlacz jest cyfrowy i można go dowolnie programować. Kierowca ma do wyboru trzy tryby "Travel", "Sport" i "Effciency". Pierwszy pozwala rozkoszować się spokojną podróżą, drugi zaś gwarantuje dynamikę jazdy. Trzeci pozwala zaoszczędzić paliwo i korzystać z napędu hybrydowego. Hiszpański producent szczególną uwagę zwrócił na sterowanie klimatyzacją. Cała górna cześć kokpitu jest wentylowaną powierzchnią i dzięki temu podczas przewietrzania wnętrza nie mamy do czynienia z nieprzyjemnymi przeciągami.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat targi IAA Seat Concept Frankfurt 2011

Podobne wiadomości:

Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia

Seat Mii w nowych wersjach wyposażenia

Aktualności 2018-08-22

KIA GT Concept we Frankfurcie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.