mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sivax Xtile

Sivax Xtile

Podczas salonu samochodowego w Paryżu japońska firma stylistyczna Sivax zaprezentowała prototyp sportowego modelu Xtile.

Sivax Xtile

Już w 2002 roku, również w Paryżu, przedstawiony został publiczności koncepcyjny model Kira.  Sivax Xtile jest kolejną propozycją japońskiej firmy, która stanowi niejako kontynuację poprzednika. Mimo że auto może wywierać na zwiedzających spore wrażenie, to jednak jest to tylko wersja studyjna i nie pojawi się w seryjnej produkcji.

Sivax Xtile ma dokładnie cztery metry długości, 1,88 m szerokości i 1,12 n wysokości, rozstaw osi wynosi  2,40 m. Xtile jest klasycznym sportowym autem, przeznaczonym dla dwóch osób, o długiej masce silnika i krótkich zwisach nadwozia oraz niewielką przednią szybą. wśród ciekawych rozwiązań na uwagę zasługują drzwi, które dzięki specjalnym zawiasom otwierają się równolegle do auta. Z przodu zastosowano światła ksenonowe oraz głęboko położony wlot powietrza. Z kolei tylne światła, podobne do Corvetty, umieszczone zostały wysoko wokół klapy bagażnika.

Wewnątrz duża konsola centralna oddziela siedzenia kierowcy i pasażera, a ponadto znajdują się na niej wyłącznie najpotrzebniejsze elementy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.