mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Smart w wersji Brabus

Smart w wersji Brabus

Na marcowym salonie samochodowym w Genewie zaprezentowany zostanie smart forfour przygotowany przez znaną firmę tuningową Brabus.

Smart w wersji Brabus

Tego czteromiejscowego smarta będzie można zamawiać już od końca lutego. Ale na drogach Europy, a jeśli będą chętni to także w Polsce, pojawi się dopiero w maju.

W porównaniu do "normalnej" wersji forfour prezentowany model został wzmocniony. Silnik o mocy 177 KM pozwoli na uzyskanie ze startu prędkości 100 km/h w 6,9 sekundy. Stosunek masy (1.090 kg) do mocy wynoszący 6,2 kg/KM jest porównywalny do różnych sportowych modeli. Dlatego nie powinny dziwić uzyskiwane osiągi, w tym maksymalna prędkość 221 km/h. Ulepszone właściwości jezdne nie powinny wpłynąć negatywnie na funkcjonalność i bezpieczeństwo oferowane dotąd przez forfour.

Większa moc auta została także zaakcentowana przez liczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym i wewnątrz kabiny. Obok obniżonego zawieszenia, 17-calowych kół wprowadzono także nowe spojlery, zmodyfikowano kratę chłodnicy, podwójne rury wydechowe oraz kształt bocznych progów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.