mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sonata Hyundaia

Sonata Hyundaia

Z początkiem września do sprzedaży trafiła najnowsza wersja Hyundaia Sonaty, która w Europie zadebiutuje na targach w Paryżu.

Sonata Hyundaia

Trzy lata i dziesięć miesięcy, to czas pracy nad nowym autem klasy wyższej średniej projektowanym pod nazwą kodową NF. W tym czasie powstał całkowicie nowy samochód, z całkowicie nowym nadwoziem i wnętrzem. W stosunku do poprzedniej wersji EF nowa Sonata jest nieznacznie większa i mierzy 4800 mm długości, 1830 mm szerokości i 1475 mm wysokości.

Nowy Hyundai Sonata została wyposażona w nowoczesne silniki Theta dostępne w dwóch pojemnościach 2,0l i 2,4l o mocach 144 i 166 KM. Wyposażone w system zmiennych faz rozrządu (Variable Valve Timing), reduktor wibracji i hałasu oraz lekki, w całości wykonany z aluminium blok i głowice cylindrów, silniki Theta dostarczają większą moc i zużywają mniej paliwa niż ich protoplaści.

Rozpoczęcie sprzedaży nowej Sonaty na rynku koreańskim nastąpiło 1 września 2004. Prezentacja europejska przewidziana jest na 23 września 2004 podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (Paris Motor Show). Natomiast, w styczniu 2005 roku Sonata zostanie oficjalnie zaprezentowana kIientom amerykańskim na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit (Detroit’s North American International Auto Show). A, wiosną przyszłego roku rozpocznie się produkcja Sonaty w nowej fabryce Hyundaia w Montgomery, w Stanach Zjednoczonych.

Hyundai zamierza sprzedać 300.000 Sonat na całym świecie w roku 2005: 100.000 na rynku lokalnym i 200.000 na rynkach eksportowych. Do końca tego roku, plan przewiduje sprzedaż 40.000 szt. samochodów na rynku koreańskim.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.