mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Specjalne wersje Citroena

Specjalne wersje Citroena

Na salonie samochodowym w Paryżu obok światowej premiery Citroena C4 francuski koncern prezentuje także sportową wersję C2 oraz model C3 z napędem gazowym.

Specjalne wersje Citroena

C2 VTS posiada nowy silnik 1,6i 16V 125 KM, który współpracuje z ręczną skrzynią biegów z 5 przełożeniami. Tak zestawiony układ napędowy zapewnia wysokie osiągi połączone z solidną konstrukcją.

Nowa wersja wyróżnia się także widokiem zewnętrznym. Sportowy charakter podkreślają takie stylowe akcenty jak polakierowane elementy dolnej części osłony przedniej i nadwozia, tylny spojler, specjalne obręcze z lekkiego stopu, chromowana końcówka rury wydechowej oraz logo VTS. Wewnątrz panuje prawdziwie sportowa atmosfera dzięki czarnym siedzeniom, skórzanej kierownicy oraz aluminiowym nakładkom na pedały.

Z pewnością sportowa wersja C2 adresowana jest do osób, którzy szukają mocniejszych wrażeń z jazdy samochodem. Jednak auto posiada też elementy zwiększające komfort i bezpieczeństwo, jak np. układ ESP, klimatyzacja czy lusterka wsteczne regulowane elektrycznie.

Całkowicie nowym rozwiązaniem jest wersja C3 1,4i Gaz Naturel. Stanowi ona część ogólnej strategii ochrony środowiska, której dwa podstawowe kierunki to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i poprawa jakości życia w mieście. Auto jest ustawione na napęd gazowy, a pobór benzyny włącza się automatycznie w momencie wyczerpania zapasu gazu w zbiorniku. Użycie gazu ziemnego pozwala na ograniczenie o około 20% emisji dwutlenku węgla w stosunku do napędu benzynowego i całkowicie eliminuje emisję tlenków siarki i ołowiu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.