mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Sportowe coupe M6

Sportowe coupe M6

BMW zaprezentowało model M6, czyli serię 6 w swoim sportowym wcieleniu, która na rynku zadebiutuje pod koniec przyszłego roku. To sportowe coupe jest jednym z najładniejszych modeli koncernu z Monachium, a jednocześnie najmocniejszą wersją serii 6.

Sportowe coupe M6

Porównując tylko osiągi: 4,6 sekundy do setki, 14 sekund do 200 km/h, elektronicznie regulowana maskymalna prędkość 250 km/h, choć na prędkościomierzu figuruje 330 km/h, BMW M6 wydaje się być typowym autem sportowym przeznaczonym do ścigania się na torach wyścigowych. Jednak miejsce wewnątrz, komfort jazdy, wyposażenie sprawia, iż auto to doskonale nadaje się również do codziennej jazdy. W wyglądzie zewnętrznym, który tylko w niewielkim stopniu różni się od serii 6, można znaleźć charakterystyczne cechy modeli oznaczonych literką M.

Obroty dziesięciocylindrowego silnika, po raz pierwszy użytego przez bawarski koncern w tym roku w modelu M5, z ułożonymi pod kątem 90 stopni pięciocylindrowymi głowicami dochodzą do 8.250 obr/min. Idealnie z silnikiem współpracuje 7-biegowa, sekwencyjna skrzynia biegów SMG. Pozwala ona na wybór trybu w pełni automatycznego lub ręcznego, ze znacznie skróconymi przełożeniami (o 20%) w porównaniu ze skrzynią sześciobiegową. Do tego dochodzi możliwość wyboru jednego z jedenastu dostępnych programów zmiany biegów, sześciu dla trybu ręcznego i pięciu dla automatycznego. Programy te pozwalają na wybór sposobu jazdy, od najbardziej dynamicznego, sportowego do najekonomicznego.

Komfort i bezpieczeństwo jazdy zapewniają systemy DSC oraz EDC. System DSC najnowszej generacji zapewnia jeszcze lepszą kontrolę trakcji, zaś układ EDC (elektronicznej kontroli amortyzatorów) pozwala kierowcy na wybór jednego z trzech programów zawieszenia - komfortowego, normalnego i sportowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.