mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Super Nissan do produkcji!

Super Nissan do produkcji!

Nie wystarczy Ci 280 KM modelu 350Z? Masz wątpliwości co do wyglądu tego auta? Chcesz zaszpanować właścicielom Merca SL-a i nadal jesteś fanem Nissana? Już niedługo będziesz miał okazję połączyć te sprzeczne życzenia.

Super Nissan do produkcji!

Rozochocony sukcesem 350Z, japoński producent szykuje coś dla Ciebie i innych maniaków sportowych wozów rodem z kraju kwitnącej wiśni. Następca legendarnego Skylike'a wpasuje się tuż ponad 350Z w cenniku, a nieco poniżej prezentowanego na zdjęciach modelu studyjnego GT-R. Z większego, "niedoszłego" brata zapożyczy rozwiązania technologiczne, a stylistycznie będzie nawiązywał do obu modeli oraz, sprzedawanego wyłącznie w USA i Japonii, Infinity G35.

Producenci planują osadzić auto na całkiem nowej platformie, która znajdzie również swe zastosowanie do dwóch innych aut. Ciekawe czy wykorzysta je również powiązany z Nissanem francuski Renault. Niezależnie od losów pozostałych podzespołów, japońskie auto najprawdopodobniej napędzane będzie mocnym V8, takim właśnie jak w prototypie z 2001 roku.

Wszystko zapowiada również, że w 2008 roku, kiedy to auto ma szansę trafić na rynki, będzie to pierwszy... Infinity w Europie. Bowiem na naszym kontynencie ta luksusowa marka Nissana nie jest jeszcze oficjalnie reprezentowana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.