mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Suzuki Swift Super 1600

Suzuki Swift Super 1600

Podczas paryskiego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego Suzuki przedstawiło nowy koncepcyjny model Swift S1600. Ten studyjny model jest bazą, na podstawie której powstanie nowy samochód rajdowy Suzuki.

Suzuki Swift Super 1600

Nowy Swift Super 1600 nadaje zupełnie nowy kierunek zarówno pod względem stylizacji, jak również pod względem dynamiki jazdy. Odzwierciedla on sportowy charakter firmy Suzuki.

Nowy Swift w wersji drogowej to rezultat ponad trzyletniej praktyki i doświadczenia zdobytego podczas rajdów samochodowych. "Powstawanie wersji drogowej nowego Swifta było bezpośrednim rezultatem naszych doświadczeń zdobytych podczas rajdów. Dobre osiągi, wytrzymałość i możliwość sprawnej jazdy w każdych warunkach to cechy, które posiada nowy Swift." – tak związek wersji drogowej Swifta z rajdowym wyzwaniem charakteryzuje Hirotaka Ono, członek rady nadzorczej odpowiedzialny za europejski i amerykański projekt Swifta.

Ukończenie prac nad nowym Swift Super 1600 i włączenie go do Junior World Rally Championship planowane jest na pierwszą połowę 2005 roku.

Startujący obecnie w rajdach model Suzuki Ignis S 1600 był do tej pory zwycięzcą w czterech z pięciu rund JWRC w roku 2004, a Anglik Guy Wilks, startujący w Ignis S1600, jest liderem w kategorii JWRC tegorocznych mistrzostw. Następny etap mistrzostw JWRC to Rajd Sardynii, który odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.