mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Ekspozycja Mitsubishi Motors na Detroit Auto Show składa się z piętnastu modeli samochodów. Dwa z nich to światowe premiery studyjnych Mitsubishi Eclipse Concept-E oraz Sport Truck Concept.

Światowe premiery studyjnych Mitsubishi

Pierwszy z samochodów koncepcyjnych to wizja stylistów Mitsubishi dotycząca modelu sportowego, nawiązującego do Eclipse’a produkowanego w zakładach w Normal w stanie Illinois. Uwagę widzów przyciąga nie tylko awangardowa stylizacja Eclipse’a Concept-E. Zainteresowanie budzi także źródło i system napędu samochodu. Pod maską kryje się układ hybrydowy określany jako E-Boost. Jest to kombinacja benzynowej jednostki  3.8 V6 MIVEC oraz silnika elektrycznego o łącznej mocy ponad 470 KM.

Napęd przenoszony jest na cztery koła, ale na tylne tylko z silnika elektrycznego. Rozwiązanie to zapewnia znakomite przyspieszenie i osiągi przy znacznie mniejszym zużyciu paliwa niż w przypadku tylko tradycyjnego silnika. Hybrydowy napęd jest także bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Przeniesienie napędu zapewnia sześciobiegowa przekładnia automatyczna z funkcją manualnej zmiany biegów w trybie sekwencyjnym.

Długość Mitsubishi Eclipse’a Concept-E wynosi 4320 mm, szerokość – 1855 mm, a wysokość 1300 mm. Rozstaw pomiędzy osiami – 2635 mm. Nadwozie przeznaczone jest dla czterech osób. Zawieszenie to kolumny McPherson z przodu oraz system wielowahaczowy z tyłu samochodu. Hamulce tarczowe, wentylowane. Na 20-calowych obręczach kół znajdują się opony o rozmiarze 245/40 (przód) oraz 275/35 (tył).

Drugą z nowości Mitsubishi prezentowanych w Detroit jest Sport Truck będący owocem sojuszu Trzech Diamentów z koncernem DaimlerChrysler. Ten średnich rozmiarów pick-up powstał w związku z planami Mitsubishi Motors Corporation dotyczącymi wprowadzenia w 2005 roku tego typu modelu na rynek północnoamerykański.

Pod maska Sport Trucka kryje się silnik V8 o pojemności 4.7 litra oraz mocy 235 KM. Napęd w systemie 4WD przenoszony jest za pomocą 5-biegowej, automatycznej przekładni. Długość samochodu wynosi 5255 mm, szerokość – 1995 mm, a wysokość – 1770 mm. Kabina pasażerska przeznaczona jest dla czterech osób, a na skrzyni ładunkowej można przewozić ładunek o masie aż do 2 ton. Obręcze kół maja rozmiar 22 cali, a opony 305/45.

Poza modelami studyjnymi Mitsubishi Motors Corporation prezentuje w Detroit modele produkcyjne takie jak Lancer, Lancer Evolution, Lancer Sportback (kombi), Pajero i Pajero Sport noszące na rynku amerykańskim nazwę Montero, Galant, Endeavor, Eclipse, Eclipse Spyder, Outlander oraz produkowanego w Australii Diamante.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.