mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Szklana Villa

Szklana Villa

Niecodziennie, nawet wśród aut koncepcyjnych, spotyka się modele takie jak Bertone Villa concept. O ile sama nazwa nie zdradza niczego niecodziennego, to już wygląda auta jest tego zaprzeczeniem.

Szklana Villa

O co tutaj chodzi? Szklarnia na kółkach? Sauna z silnikiem? Solarium dla czworga? Nie - to wizja komfortowego vana.

Bazujący na podwoziu Cadillaca SRX koncept, ma zadanie zapewnić luksus godny prezydenckich limuzyn czworgu pasażerom. Gdyby wyjechał na ulicę z pewnością wzbudzałby zainteresowanie godne kawalkady z ambasady. Same gabaryty auta dają wyobrażenie o ilości miejsca wewnątrz.

I o to chodziło włoskiemu projektantowi. Przestrzeń, swoboda, przepych i nowoczesne technologie. Te są reprezentowane między innymi przez 23-calowy, ciekłokrystaliczny kran w miejscu tradycyjnego kokpitu. Zamiast archaicznych dla stylistów, codziennie przez nas obsługiwanych pokręteł i guzików, opalający się kierowca i pasażerowie - ekrany są również w oparciach przednich foteli - będą mieli możliwość obsługi systemu komputerowego.

Poszycie samochodu również skupia uwagę na nowoczesnych rozwiązaniach. Auto łamie zasady tradycyjnej konstrukcji nadwozia. Niczym motoryzacyjny Ikar, wzbija w górę skrzydła swoich szklanych drzwi wmocnionych metalowym szkieletem. Tak studio Bertone wciela w formę balans między designem i emocjami jaki ma wzbudzać ich dzieło. Jednocześnie, przypomina to nam, że auta tworzy się nie tylko dla utopijnej pogoni za szybkością, ale i jako przestrzeń do życia.

Tą na pewno znajdziemy w Bertone Villa concept. Przy długości 4,9, szerokości 2,0, wysokości 1,66 metra i ponad 3,2-metrowym rozstawie osi, ultrafuturystyczny koncept rodem z przyszłości, jest salonem na kołach. W dodatku dziennym, z non-stop operującym naturalnym światłem w ciągu dnia.

Komentuj:

~Ziomaliszta 2007-08-25

Samochód piękny, poprostu o nim marzyć

~kolekcjoner 2006-05-06

A jak ktoś będzie chciał się kochać w tym samochodzie to wszystko będzie widać. I dobrze. Ale tylko dal obserwatora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.