1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić

Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić

Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.

Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Model S P100D posiada nowe akumulatory o pojemności 100kWh. Według europejskich norm zasięg auta wynosi nawet 613 km (Amerykanie podają, że 507 km). Poza nowymi akumulatorami klient dostaje napęd przekazywany na wszystkie koła dwa silniki oraz tryb Ludicrous, który pozwala osiągnąć 100 km/h w czasie 2,5 sekundy. To wynik o 0,3 s lepszy niż w Lamborghini Centenario (2,8 s do 100 km/h).

Czterodrzwiowy sedan dostał również fotele Premium, które do tej pory producent oferował jedynie w crossoverze Model X. A skoro już o tym modelu jest mowa, to nowy zestaw akumulatorów trafi również do Tesli Model X. Dzięki temu auto osiągnie 100 km/h w czasie 2,9 s, a zasięg wyniesie 542 km.

Za Teslę Model S P100D trzeba zapłacić w USA min. 134 500 dolarów, zaś Model X z nowymi akumulatorami kosztuje od 135 500 dolarów. Samochody juz można zamawiać, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów we wrześniu.

Jednak jesli już masz Teslę Model S to Amerykański producent oferuje dwie opcje aktualizacji auta. Ci którzy zakupili wariant P90D z trybem Ludicrous muszą przygotować 10 tys. dolarów, zaś posiadacze zwykłej P90D muszą liczyć się z dwukrotnie większym wydatkiem. Skąd takie duże koszty? Wszystko opiera się o to, że Tesla musi wymienić stare akumulatory na nowe. Oczywiście dochodzi do tego jeszcze koszt recyklingu "baterii".
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Tesla S

Podobne wiadomości:

Lamborghini i włókno węglowe - razem od 30...

auto motor i sport 2016-09-19

Samochody marki Lamborghini od lat uważane są za dzieła inżynieryjnej roboty. Od zawsze wiadomo, że włoskie samochody wykorzystują najnowsze dostępne rozwiązania techniczne - tak jak np. włókno węglowe, które po raz pierwszy wykorzystano 30 lat temu.

Mercedes chcą konkurować z Teslą - stworzy...

auto motor i sport 2016-08-08

Niemiecki producent samochodów planuje w najbliższym czasie zaprezentować światu nowe samochody o napędzie elektrycznym. Z tego powodu Niemcy stworzą osobną markę dla tego typu pojazdów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona N - rasowy SUV
Hyundai Kona N - rasowy SUV
Nowy Hyundai Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N. To pierwszy SUV w sportowej submarce Hyundaia, łączący ośmiobiegową skrzynię N DCT oraz 2-litrowy turbodoładowany silnik.